Frika për sulm terrorist për pak desh shkakton tragjedi tek tifozët e Juventusit/ Foto+Video

Aktualitet Bota

Mijëra tifozë po vëzhgonin një transmetim të drejtëpërdrejtë të finales së “Champions Leage”, ku luante Juventusit kundër Real Madridit.

Potr gati 1 mijë perso pësuan lëndime të lehta kur zhurma me zë të lartë, me sa duket fishekzjarre, shkaktuan panik pak para përfundimit të ndeshjes.

Nga fundi i pjesës së dytë, turmat filluan të vraponin mes frikës për sulm terrorist larg qendrës së Piazza San Carlo, duke shtypur njerëzit dhe duke kaluar mbi njeri tjetrin.

Çanta dhe këpucë u lanë të shpërndara në tokë ndërkohë që njerëzit vraponin duke bërtitur.

Një djalë shtatëvjeçar raportohet të jetë në gjendje kritike në spital me plagë në kokë dhe gjoks, raporton “BBC”

Për disa tifozë të Juventusit, incidenti solli kujtimet traumatike të fatkeqësisë së stadiumit të Heysel në 1985, ku 39 tifozë kryesisht italianë u vranë kur një mur u shemb para finales së Kupës Evropiane kundër Liverpulit.

 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?