SPRINT NEWS ALBANIA

Rajoni

Ja si huliganët e qëllonin Ziadin Selën/ VIDEO

Këto janë pamjet se si është goditur nga huliganët maqedonas deputeti shqiptar, Ziadin Sela, i cili u dëmtua më shumë se nga të gjithë.

Ka qenë Deputeti i VMRO-DPMNE-së, Vladimir Gjorçev, i cili është gjendur para protestuesve duke tentuar që ti largonte nga salla e konferencave.

Ai duket se ka arritur të bindë sulmuesit që të mos vazhdonin të qëllonin me sende në drejtim të Zaevit, Selës dhe deputetëve të tjerë që gjendeshin aty.

Në video shihet teksa Gjorçev flet me një protestues me maskë dhe pastaj ai jep sinjal tek të tjerët për të ndaluar sulmin.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?