Kapet sasi e madhe heroine, 5 persona në pranga.

5 persona janë arrestuar nga ana e policisë greke në sajë të operacioneve në disa zona të ndryshme, si Kakavijë, Egaleo, Haidari dhe Melisia. Pas aksionit 4 shqiptarë dhe 1 shtetase greke kanë rënë në prangat e policisë ndërsa janë sekuestruar mbi 21 kg heroinë. Fillimisht në Athinë janë kapur gjatë kontrolleve në banesa e […]

Continue Reading

Heroinë dhe arsenal armësh në Tiranë. Arrestohen tre persona

Tre persona janë vënë nën pranga nga ana e Policisë së Tiranës dhe një person tjetër është shpallur në kërkim, për shkak se kishin me vete lëndë narkotike dhe armë pa leje. Personat e arrestuar në dy operacione të ndryshme janë Luan Çela , 44 vjeç, banues në Tiranë, Romeo Ramadani, 32 vjeç, banues në […]

Continue Reading

Itali: Sekuestrohen 1.5 tonë hashash dhe 10 kg heroinë

Policia italiane ka sekuestruar mëngjesin e sotëm 1470 kg hashash dhe 10 kg heroinë, ndërsa u arrestuan 3 persona. Kjo konsiderohet ndër sasitë record të sekuestruara nga policia italiane, ndërsa vlera e drogës në treg, nëse do të shitej kapte shifrën e 8 milionë euro. Droga është zbuluar në një fabrikë çimentoje në Carini, Palermo, […]

Continue Reading