Policia arreston sot në Shijak mikun e Ramës dhe Tahirit

Durim Keçi, i arrestuar nga policia e Durrësit pasi rezultonte në kërkim nga drejtësia italiane, ka lidhje me eksponentë të Partisë Socialiste. Kjo dëshmohet nga kjo foto ku duket Durim Keçi (majtas), ‘Berti Sukthit’ (djathtas) ish administrator i Sukthit i shkarkuar para dy vitesh në kundër të ligjit të dekriminalizimit pasi rezulton i dënuar më […]

Continue Reading

A po kthen krah Donal Lu?

Deklarata e kryediplomatit amerikan në Rrëshen kanë shkaktuar një furtunë të vërtetë në mjedisin politiko-mediatik shqiptar. Thëniet e tij se të rinjtë mund ta rrezojnë një qeveri që nuk u pëlqen, përmendja e zyrave të shtrenjta, makinave luksoze dhe udhëtimeve të kushtueshme të pushtetarëve kanë zënë titujt kryesorë të mediave dhe kanë bërë të reagojë opozita […]

Continue Reading

Basha Ramës/ Shumë shpejt do të rrëzohen këmbët e karriges së pushtetit tënd që janë krimi i organizuar dhe trafiku i drogës. VIDEO

Domethënë ti ia paske çuar me mesazh atë fjalim të mizershëm Fatmir Xhafës. Kush tjetër?! Jo e vërteta e tmerrshme e shqiptarëve, jo ankthi dhe tmerri i qytetarëve të Elbasanit, Shkodrës, Lezhës, Durrësit, Shijakut, të Vlorës, të Fierit: teksa shohin policinë me uniformë të mpaket e të nderojë makinat e krimit, ku jo rrallë herë […]

Continue Reading

Basha-Ramës: Po fshihesh si struci, prapë ke sjellë kriminelë në Kuvend

Lulzim Basha ka sulmuar ashpë sot në Kuvend, Edi Ramën,  në lidhje me situatën e fundit të krimit në Shqipëri dhe veçanërisht në Elbasan.  Basha i kërkoi llogari Ramës që të tregojë se ‘ku qenkan bandat e Lazaratit. Po fshihesh si struci’. Ja fjala e Lulzim Bashës sot në Kuvend: Ti u fute në Lazart […]

Continue Reading

Ja punonjësit që rrezikojnë vendet e punës/ Zbulohet skenari Ramës

Institucionet e qeverisjes qendrore po zbatojnë një udhëzim nga Departamentit të Administratës Publike, i cili përpos të tjerave pritet të shkurtojë administratën publike, përmes përcaktimeve dhe qartësimeve të pozicionit të punës për çdo punonjës të institucioneve të ristrukturuara. Udhëzimi nr. 10, datë 31.05.2017, për përshkrimin e pozicionit të punës në shërbimin civil, e firmosur nga […]

Continue Reading

Ambasadorët presion mbi Ramën për…

Sipas mediave të vendit fqinjë ai po tërheq edhe vëmendjen e kancelarive europiane. Një javë më parë si pasojë e tentativës për të miratuar planin urbaiistik të Himarës nga i cili pretetendohen se preken të drejtat e disa qytetarëve grekë tensioni mes Athinës dhe Tiranës u rrit. Presidenti grek Pavlopulos në darkën me Presidentin francez Emanuel […]

Continue Reading

Ja kush janë tre kushtet e Bashës për Reformën Zgjedhore

Lulzim Basha ka bërë të ditur sot tre kushtet e Partisë Demokratike për kryerjen e Reformës Zgjedhore. “Ne jemi të hapur për çdo model, theksoi Basha, por që ai model duhet të plotësojë patjetër këto tre kushte: 1. Votimin dhe numërimin elektronik 2. Të ulë rolin e kryetarëve të forcave politike në proces 3. Të forcojë […]

Continue Reading

Saimir Tahiri nis “rebelimin” ndaj Ramës

Rama nuk e bëri më ministër duke e lënë thjeshtë deputet, por ish-ministri Tahiri nuk është aspak i kënaqur me këtë vendim. Duket se Tahirit i ka ngelur hatri nga Rama dhe ka nisur një “rebelim”. Ditën e sotme, në mbledhjen e komisionit të Ligjeve të drejtuar nga Ulsi Manja, Tahiri është parë të mbërrijë më vonesë. […]

Continue Reading

Ministrat e rinj të Ramës të gjithë me ‘borxhe’ dhe kredi. Ja deklarimet e tyre

Para një jave u bë publike qeveria nga kryeministri Rama. Emrat e përzgjedhur priteshin nga të gjithë. Më poshtë keni të renditura pasuritë e deklaruara të ministrave të “Rama 2” për vitin 2016, sipas “Open Data Albanaia”.  Ajo  ç’ka do të vini re është se shumica e tyre kanë të deklaruara kreditë. Kredi për të […]

Continue Reading

Nga Bledi Kasmi/ Projekt i fundërrinave të Jugosllavisë së Re

Askush te mos bjere pre e provokimit te dy pushtave te pushtetit, Rames e Veliajt, qe dje i ofruan me detyrim komunitetit myslyman sheshin e gabur per te kryer ritualin e faljes se Kurban Bajramit. Shqiptaret, myslymane e te krishtere kane qene, jane dhe do te jene te bashkuar pertej qellimeve historike te qarqeve antishqiptare […]

Continue Reading

Carlo Bolino turret kundër Ramës: Po na rjep me taksa. Këtë nuk e bëri as Berisha

Carlo Bolino, një botues që njihet si mbrojtës i qeverisë Rama, sot ka shpërthyer kundër qeverisë së tij dhe më konkretisht ndaj ministrisë së Kulturës. Sipas asaj që ai shkruan në gazetën e tij, “Shqiptarja.com” është marrë një vendim  “i fshehtë” gjatë muajit Gusht, kur të gjithë ishin me pushime, në favor të katër OJF-ve […]

Continue Reading

Shikoni babain e zv Kryeministres së Ramës se çfarë thotë për të/ Video

Videoja më poshtë, pa shumë koment, tregon se si prindërit e znj.Mesi në Shkodër kanë protestuar të revoltuar kundër shkarkimit dhe arrestimit të ish-kreut të ALUIZNI, Besnik Kastratit, 3 vjet më parë, duke hedhur poshtë akuzat shtetërore ndaj tij. Ja deklarata e babait të zëvendëses së re të Kryeministrit, që ai e akuzon se po vendos […]

Continue Reading

Sokol Balla/ Në qeverinë e re të Ramës vetëm grupi i `Rilindjes`, ata të PS të ngrohen në diell

Gazetari Sokol Balla ka bërë një analizë për ndryshimet e pritshme në qeverinë “Rama II” dhe fytyrën që do të ketë ajo, tani që kryeministri i ka të gjitha në dorë të vet. Sipas tij ky mandate nuk është i të majtës apo Partisë Socialiste, por vetëm i Edi Ramës dhe i grupit të tij […]

Continue Reading

Petrit Vasili për Ramën në Facebook: Ta spastrojmë kryeparazitin

Në një status të shkurtër në faqen e tij në Facebook, Vasili i ka kujtuar Ramës dështimin total në samitin e Triestes. “Kush merr notën zero, duhet të iki”, thotë mes të tjerave në këtë status, kreu i ardhshëm i grupit parlamentar të LSI-së në parlamentin e ri, duke e etiketuar disa herë kryeministrin, “kryeparazit”. […]

Continue Reading

Braktiset Rilindja e Ramës/ Ja ku përfundon

Thirrjes së partisë socialiste për takim elektoral, në njësinë bashkiake numër 9-të i janë përgjigjur shumë pak qytetarë të kësaj njësie. Siç shihet edhe në foto, pjesëmarrësja e njerëzve në këtë takim është shumë e vogël. Ndryshe nga çfarë trumbetohet me të madhe se gjatë këtyre 4 viteve qeveria ka bërë shumë për Shqipërinë, janë […]

Continue Reading

Dritan Laçi i drejtohet Ramës: Bëj gafë e preke Frrokun dhe kushdo që ka guximin të denoncojë maskarallëkun tënd. Video

Nese e votoni per nje mandat te dyte me 25 qershor nuk eshte me faji i tij por i juaji si popull. Nese nuk doni jeten tuaj me 25 qershor ja ku e keni shembullin se si mund te vdisni ne dyert e spitaleve dhe tju vej edhe damken Karagjoz. Ky eshte kryeministri i Shqiperise […]

Continue Reading

Komentues dhe tifozë të shumtë degjenerojnë Armando Sadikun pas videos ku bënte thirrje për të votuar Ramën

Pas berjes publike te video-reklames se Rames per zgjedhjet e 2017 ku ne te shfaqesj lojtari i kombetares Sadiku, ndaj ketij te fundit kane vershyer nje mori fyerjesh dhe sharjesh ne faqen e tij ku ai pershendeste ish trajnerin De Biasi pas largimit te tij. Ne po ju sjellim vetem disa nga keto komente kundra […]

Continue Reading