Ministrat e rinj të Ramës të gjithë me ‘borxhe’ dhe kredi. Ja deklarimet e tyre

Aktualitet

Para një jave u bë publike qeveria nga kryeministri Rama. Emrat e përzgjedhur priteshin nga të gjithë.

Më poshtë keni të renditura pasuritë e deklaruara të ministrave të “Rama 2” për vitin 2016, sipas “Open Data Albanaia”.  Ajo  ç’ka do të vini re është se shumica e tyre kanë të deklaruara kreditë. Kredi për të blerë shtëpi apo edhe makinat. Me sa duket ministrat tanë qenkan të “varfër”, por ku dihet gjërat mund të ndryshojnë shumë pas mandatit katër vjeçar.

Por mos të harrojmë se në shumicën e rasteve pasuria kamuflohet duke e regjistruar nën emrin e pjesëtarëve të tjerë të familjes. Në fund të kësaj lind pyetja a janë me të vërtetë kaq të varfër ministrat tanë?!

Përgjigjen e kësaj pyetje po e lëmë në duart të lexuesve, pasi ju mund t’i gjykoni vetë të dhënat e mëposhtme.

Arben Ahmetaj, Ministër i Financave, Ekonomisë dhe Punës

Image

ImageOgerta Manastirliu, Ministre e Shëndetësisë dhe Kujdesit Social

Image

 

ImageMirela Kumbaro, Ministre e Kulturës

Image

Image

Pandeli Majko, Ministër Shteti për shqiptarët jashtë kufijve

ImageDamian Gjiknuri, Ministër i Energjisë dhe Infrastukturës

Image

Image

Lindita Nikolla, Ministre e Arsimit, Sportit dhe Rinisë

Image

Image

Ditmir Bushati, Ministër i Jashtëm

Image

Image

Blendi Klosi, Ministër i Turizmit dhe Mjedisit

Image

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?