Basha: Jeni mërzitur se ju kanë ikur 30 drejtorë? Do t’ju ikin edhe 300 nëse hyjnë në fushatë. Video

Lulzim Basha, nga Mallakastra. ka paralajmëruar sot qeverinë se ministrat e tij, 7 gardianët e votës, janë në gjendje të shkarkojnë edhe 300 drejtues të tjerë të lartë të administratës shtetërore nëse ata do të përfshihen në fushatën elektorale. “Në 90 ditë, – tha basha, duke kujtuar protestën e Çadrës, – ne ia dolëm të rrëzojmë projektin […]

Vazhdo të lexosh

Dritan Hila i bashkohet protestës së opozitës.

Në ditën e 24 të qëndresës në Sheshin e Lirisë, për zgjedhje të lira e të ndershme, qytetarët u bënë pjesmarrës në një bashkëbisedim me gazetarët Dritan Hila e Patrik Sadikaj. Patrik Sadikaj  tha se sipas tij varfëria është plaga më e madhe e shoqërisë shqiptare sot. Njerëzit që luftojnë për vaktin e ditës, tha Sadikaj, […]

Vazhdo të lexosh

Plasin protestat dhe në Bruksel në mbështetje të çadrës së protestueve në Tiranë

Miq, Sheshi i Lirisë po ngrihet dhe në Bruksel, zemra e diplomacisë europiane. Me qindra shqiptare që punojnë e jetojnë atje po mbështesin kauzën e të gjithë shqiptarëve, jo vetëm të opozitës, #Zgjedhje_te_lira_dhe_te_ndershme! Emigrantët tanë, Diaspora por dhe qindra mijëra shqiptarë që i janë drejtuar shpresës së azilit po perpiqen dhe do rezistojnë me cdo […]

Vazhdo të lexosh

Shpërthejnë studentët. Bojkotojne mësimet dhe i drejtohen çadrës se protestuesve. Rrethohen nga policia

Dhjetëra të rinjë të gjimnazit “Partizani” dolën në protestë sot në mëngjes kundër reformës në arsim. Por jo vetëm për reformën. Një pjesë e tyre janë të shqetësuar për të drejtën e studimit në universitete, duke parë çfarë ndodhi vitin e kaluar me maturantët. Shumë prej të rinjve mbanin pankarta në duar ku bëhej thirrje […]

Vazhdo të lexosh