Balli Kombëtar i kërkon kandidatit të Vlorës tërheqjen nga gara

Sot Kryesia e Ballit Kombëtar Demokrat, i kërkon kandidatit të saj Adriatik Alimadhi të tërhiqet nga gara, pasi sipas tyre është e papranueshme që ai të jetë i pozicionuar në listë pas Vangjel Dules. Përmes një deklarate ata e cilësojnë listën e Bashës si “lista e turpit”, ndërsa i rikujtojnë vjedhjen e votave në vitin […]

Continue Reading

Prokuroria për Krime të Rënda “shkrin” Stacionin e Policisë së Portit Durrës.

Burime të rezervuara shprehën se të paktën 10 punonjës policie, përfshire edhe Shefin e Stacionit policor të Portit janë arrestuar, në vijim të hetimit të nisur pas kapjes së një kamioni me 8 tonë drogë në Itali. Burimet thonë se janë arrestuar edhe disa doganierë, të dyshuar se kanë krijuar mundësitë për kalimin e kamionit […]

Continue Reading

Adriatik Alimadhi sjell ditarin e dhjetë viteve në mërgim të partisë “Balli Kombëtar”

Vazhdim, ditari i dhjete vjeteve ne mergim te partise “Balli Kombetar” 12 Gusht. Ardhja e Auberon Herbert-it asht komentue shume. Nji pjese e Shqiptarevet nuk i u-afruen fare, as per t’i dhane mireseardhjen! Aji u-nis per Rrome, dhe tha se don te takoje me Kryetarin. E percollen te gjith kur u-nis. Sot u-perkujtue vrasja e […]

Continue Reading

Reagon kryebashkiaku Zotkaj: Nuk kam lidhje me asnjë krim.

Pasi prokuroria kerkoi heqjen e mandatit per kryebashkiakun e Poliçanit Adriatik Zotkaj, ky i fundit ka reagur ne nje status te tijin ne rrjetet sociale. Ja se çfare shkruan, Zotkaj!   Te nderuar bashkeqytetar , jam zgjedhur kryetar I bashkise se ketij qyteti per kater mandate rresht; populli ka votuar lirisht, madje kur ne pushtet […]

Continue Reading

Nga Adriatik Alimadhi: Rama, ky gojë prishur.

Rama ne emisionin “Top Story”- tha:  “porokuroret dhe gjyqtaret e korruptuar te ketyre 25 vjetve kane marre fund”, kriminel te korruptuar, banda etj…. Sa goje prishur! Atehere lind pyetja pse Rama nuk shprehet te pakten vetem njehere per prokuroret dhe gjyqetaret e viteve para 1990, me kete gjuhe? Keta prokuroret dhe gjyqetaret e ketyre 25 […]

Continue Reading

Adriatik Alimadhi: Protesta vazhdon. Komunizmi në shqipëri prishi dhe shkatërroi çdo vlerë

Dje se bashku me te gjitha partite opozitare dhe me Wolfgang Grossruck, ish Kryetar i Asamblese Parlamentare te OSBE-se. Pershendetje te dashur shqiptar. Jemi ketu ne kete shesh te gjitha partite opozitare. Do te jemi ne vazhdim per realizuar kerkesat tona per zgjedhje te lira demomokratike dhe te ndershme. Ju e dini qe komunizmi ne […]

Continue Reading

Llalla kërkon shkarkimin e Tërmet Peçit dhe Adriatik Zotkajt

Dy viktimat e radhës nga dekriminalizimi pritet të jenë Tërmet Peçi dhe Adriatik Zotkaj, përkatësisht kryetarë bashkish në Tepelenë dhe Poliçan. Prokuroria e Përgjithshme ka dorëzuar në Komisionin Qëndror të zgjedhjeve dokumentat, sipas të cilave të dy kanë fshehur dënimet që “përfshihen në sferën e ndalimit për ushtrimin e funksionit, në kuadër të ligjit për […]

Continue Reading

Kryetari i bashkisë Adriatik Zotaj dhunon mësuesin bashkë me djalin e tij

Ish- kryeministri Sali Berisha ka denoncuar sot një ngjarje të shëmtuar, të ndodhur në Poliçan. Bëhet fjalë për kryetarin e bashkisë Adriatik Zotaj, i cili ka rrahur në mes të rrugës  mësuesin, Feim Hoxha dhe djalin e tij. Sipas  mesazhit të publikuar nga Sali Berisha, kryetari i bashkisë ka qenë i shoqëruar nga vëllai i […]

Continue Reading

Disa nga partitë e spektrit të djathtë regjistrohen në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, për zgjedhjet e 18 Qershorit.

Disa nga partitë e spektrit të djathtë kanë depozituar dokumentacionin ligjor për t’u regjistruar në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, si subjekte të cilat do të marrin pjesë në zgjedhjet e 18 qershorit për parlamentin e ri. Kryetari i Partisë Balli Kombëtar, Adriatik Alimadhi dhe kreu Partisë Aleanca Demokratike, Eduart Abazi, kanë çuar pranë KQZ dokumentacionin […]

Continue Reading

Ku u zhdukën 30 mijë tonë mbetje të rrezikshme?!

Duhej të mbërrinin për përpunim në landfillin më të madh të Evropës, në Maqedoni, manaxhuar nga italianët. Të nisura nga Gioia Tauro mbërritën në portin e Durrësit, më pas u humbën gjurmët “Bashkëpunimi midis Italisë dhe Shqipërisë është në një moment kyç. Ura e bashkëpunimit të drejtësisë midis dy vendeve tona do të jetë një […]

Continue Reading

Rama kërcënon mediat italiane që publikuan skandalin zhdukjes së 1300 kontenierëve me lëndë kimike.

Me anë të ambasadores së Shqipërisë në Romë, qeveria i ka dërguar një letër redaksisë së agjencisë italiane që ka bërë edhe zbulimin e zhdukjes së 1300 kontenierëve me lëndë kimike. Ja çfarë shkruan ambasadorja e Shqipërisë në Romë: Kërkesë për përgënjeshtrim dhe një parlajmërim sipas Nenit 8 L. 48/1948 Më datë 28.02.2017, në të […]

Continue Reading

Avokati i Zharrëzës i përgjigjet Ramës. Lëri historitë me Piter Pan!

Në fjalën e tij sot në Kuvend kryeministri Rama e akuzonte avokatin e banorëve të Zharrëzës se kishte ‘’marrë peng’’ 7 nga banorët. Ai tha se kur kishte kërkuar që të fliste me grevistët i kishin thënë që të komunikonte me avokatin. Ndërkohë që para pak minutave ka reaguar edhe avokati i banorëve të Zharrëzës […]

Continue Reading

1400 kontenierë me lëndë kimike u zhdukën në Shqipëri. E kancerizuan këtë vënd

Mediat italiane kanë hedhur dritë mbi një skandal ku Shqipëria është në qendër të tij, e që ka të bëjë me importin e plehrave, lëndë kimike në Shqipëri. Sipas investigimit të një media italiane, bëhet fjalë për rreth 2600 kontenierë secili me 22 ton mbetje që duhej të përfundonin për tu ricikluar Maqedoni, por në […]

Continue Reading

Kreu i Antimafias italiane: Na mbytët me drogë

Drejtori i Antimafias Italiane, Franko Roberti ndodhet në një konferencë për median së bashku me kryeprokurorin Adriatik Llalla në Prokurorinë e Përgjithshme. Kjo vjen pas takimit që dy zyrtarët patën në kuadër të bashkëpunimit mes dy vendeve për hetimin e çështjeve të përbashkëta Drejtori i Antimafias Italiane foli për thellimin e bashkëpunimit për të luftuar […]

Continue Reading

Arrestohet ish-drejtori i përgjithshëm i burgjeve, Artur Zoto.

Me kërkesë të Prokurorisë së Krimeve të Renda, Gjykata e Krimeve ka vendosur masën e sigurisë “arrest me burg” për ish-drejtorin e Përgjithshëm të Burgjeve, Artur Zoto. Zota është i dyshuar për “korrupsion pasiv”, në kuadër të hetimit të nisur kohë më parë, ku u arrestua edhe ish-zëvendësdrejtori i Burgjeve, Iljaz Labi. Pas kërkesës së […]

Continue Reading

Adriatik Llalla: ka ende deputetë të lidhur me krimin

Adriatik Llalla duket se ka ende material për deputetë të lidhur me krimin. Pas 6 emrave që kërkoi heqjen e mandatit, Llalla ka thënë se do të ketë deputetë të tjerë, të cilëve mund t’i hiqet mandati për shkak të dekriminalizimit. “Procesi i dekriminalizimit, proces në vazhdimësi. Ka një dyndje denoncimesh nga ana e qytetarëve. […]

Continue Reading

Ilir Kulla: A ka shkuar zoti Lu në zyrën e Adriatik Llalles me një përfaqësues të Bankers? Nëse po, çfarë i ka kërkuar?

Një mikeshë politikane sot paska deklaruar se akuzat ndaj Romana Vlahutinit dhe Donald Lu janë fantazi me filma me partizanë. Atëhere le ti bëjmë disa pyetje kësaj zonjës dhe ambasadorëve. A ka shkuar zoti Lu në zyrën e Adriatik Llalles me një përfaqësues të Bankers? Nëse po, çfarë i ka kërkuar? A e di zoti […]

Continue Reading

Adriatik Riza Dosti: O i pa fytyrë. Deputët tuaj kanë goditur me plumba në Parlament.

Per keta fare Deputetesh qe perfaqesojne pa drejtesisht Parlamentin e Shqiperise e te shqiptareve as kam e as kam pasur ndonjehere as me te voglin respekt e as me minimalen konsiderate per njemije e nje aresye.. I kam quajtur e vazhdoj ti quaj ..tufa e Don Korleoneve te atij vendi…dhe kete e kam bere mese […]

Continue Reading

Shikoni si tallet me popullin kryebashkiaku i Poliçanit i zgjedhur tre mandate.

Kryetari i bashkise se Policanit, Adriatik Zotkaj, i zgjedhur per tre mandate rrjesht ne kete post, kujtohet ne fund te mandatit te trete dhe ne prag te zgjedhjeve te pergjithshme, per te bere ndonje pune ne kete qyetet. Shikoni dhe gramatiken e tij skandaloze qe le per te deshiruar dhe te kujton bisedat ne chat mes […]

Continue Reading