Aktualitet

Adriatik Alimadhi: Protesta vazhdon. Komunizmi në shqipëri prishi dhe shkatërroi çdo vlerë

Dje se bashku me te gjitha partite opozitare dhe me Wolfgang Grossruck, ish Kryetar i Asamblese Parlamentare te OSBE-se.

Pershendetje te dashur shqiptar.

Jemi ketu ne kete shesh te gjitha partite opozitare. Do te jemi ne vazhdim per realizuar kerkesat tona per zgjedhje te lira demomokratike dhe te ndershme.

Ju e dini qe komunizmi ne shqiperi prishi dhe shkaterroi çdo vlere kombetare, prishi çdo karakter dhe vlere njerezore, bijte e tyre sot po shkaterrojne kombin shqiptar, varferia, krimi korrupsioni, droga kane pushtuar shqiperine, prandaj jemi te gjithe te bashkuar dhe do te vazhdojme te jemi ketu sepse shqiptaret kane ditur historikisht, te luftojne, punojne dhe te jetojne dhe me identitet.

Ju beje thirrje te gjithe shqiptareve, te bashkur drejte bashkimit popullor dhe drejte nje kuvendi kombetare per te realizuar kerkesat tona te ndershme sepse vetem vota e lire ka detyrimin kushtetues per ndryshimin e institucioneve demokratike ne shqiperi.

Te gjithe shqiptaret sot po kerkojne nje shqiperi zonje te vetvetes, te ndershme dhe demokratike qe te drejtohet nga njerez te mençur, te urte dhe puntore qe punojne gjithmone per te miren e shqiperise dhe shqiptarve.

Fotografia e Adriatik Alimadhi

Fotografia e Adriatik Alimadhi

Fotografia e Adriatik Alimadhi

Total 1 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?