Ilir Kulla: A ka shkuar zoti Lu në zyrën e Adriatik Llalles me një përfaqësues të Bankers? Nëse po, çfarë i ka kërkuar?

Aktualitet

Një mikeshë politikane sot paska deklaruar se akuzat ndaj Romana Vlahutinit dhe Donald Lu janë fantazi me filma me partizanë. Atëhere le ti bëjmë disa pyetje kësaj zonjës dhe ambasadorëve.

A ka shkuar zoti Lu në zyrën e Adriatik Llalles me një përfaqësues të Bankers? Nëse po, çfarë i ka kërkuar?

A e di zoti Lu se Bankers nuk është kompani amerikane?

A e di zoti Lu se në zonën e Zharrësit tërmetet e shkaktuara nga shpimet e puseve nga Bankers kanë shkatërruar gati 300 banesa?

A e dinte zoti Lu se një biznesmen shumë i njohur karburantesh një ditë para se ai të vizitonte Prokurorin e Përgjithshëm kishte qenë po në atë zyrë duke i thënë prokurorit se ambasadori Lu do shkonte të nesërme në zyrë ti bënte presion?

A e ka shkruar zoti Lu kërkesën për Prokurorinë në emër të qeverisë amerikane që i kërkon të mbyllen hetimet për Bankers?

A ka blerë me fondet e BE-së zonja Vlahutin në periferi të Tiranës?

A e di zonja Vlahutin se çmimi në atë zone dhe në atë fshat është 3 herë më pak se ai që ajo e ka blerë?

A njeh zonja në fjalë një seli tjetër diplomatike apo rezidencë në Tiranë të ketë kushtuar po aq?!

A ka kryer më parë një hetim tregu për ‘caminetto’ në atë zonë apo ndonjë zone tjetër të Tiranës?

Dhe një pyetje për mikeshën tonë ish-ministre. A i kujtohet sa funksionare të BE në Bruksel u arrestuan në lidhje me blerjen e zyrave të BE-së në Laprakë në vitin 2009?!

Kaq për tani

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?