Nga Armand Shkullaku/ Berisha nuk ka kujt ti flasë

Partia Demokratike gjendet sot në udhëkryqin më të madh të ekzistencës politike dhe lideri i saj historik nuk mund të thotë asnjë fjalë. Sali Berisha është i dënuar të heshtë, ndonëse bashkë me fatin e partisë, që themeloi dhe drejtoi për gati çerek shekulli, po luhet dhe vendi i tij në historinë e re të […]

Continue Reading

Basha: Zgjedhje pa opozitën s’ka për të pasur, as sot as pas 100 vitesh/ Video

  Lulzim Basha duket se ditën e sotme ia ka kushtuar tërësisht negociatave, një herë në zyrën e Presidentit Bujar Nishani dhe herën tjetër në zyrën e ish liderit historik të së djathtës Sali Berisha. Me të marrë vesh vendndodhjen e Bashës, gazetarët i janë vënë nga pas dhe kanë mundur të marrin edhe reagimin […]

Continue Reading

Deputeti i LSI-së, Çelaj: Ne po e mbajmë Ramën në këmbë

Flamur Çelaj, i ftuar në emisionin e mëngjesit “Jero’clock” ka deklaruar se qeverinë po e mban në këmbë “kolona qendrore”, pra forca politike që ai përfaqëson. Por duke iu referuar një vendimi politik, ai tha se LSI-ja, pavarësisht vijimit të aleancës me PS-në, ka vendosur të mos hyjë në zgjedhje nëse nuk hyn opozita. “Unë […]

Continue Reading

Monika Kryemadhi: Të shtyhen zgjedhjet. Pa opozitën, s’ka demokraci/Video

Monika Kryemadhi paralajmëroi sot shtyrjen e zgjedhjeve të 18 qershorit. Ajo la të kuptohet se s’mund të ketë zgjedhje nëse Partia Demokratike vendos të mos garojë më 18 qershor. Në një bashkëbisedim me gazetarë në emisionin “Vila 24” në “News 24”, Kryemadhi tha se po s’hyri opozita në zgjedhje, s’ka më demokraci Kryemadhi: Uroj të […]

Continue Reading

Manjani: Si e shpërdoroi Rama ambasadorin amerikan

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani, në një intervistë për shuplaka, ka folur për situatën politike në të cilën ndodhet vendi, për arsyet e shkarkimit të tij, dhe për prapaskenat e reformës në drejtësi. Manjani ka folur dhe për ndikimin e ambasadorin Lu në këtë proces, si dhe për deklaratat e forta që Lu lëshonte në […]

Continue Reading

LSI hapur kundër Ramës: Zgjedhjet pa opozitën janë farsë dhe nuk mund të bëhen.

LSI ka shpalosur sot qëndrimin e saj, duke thënë se nuk mund të ketë zgjedhje pa opozitën. Deklaratat u bënë nënkryetari Luan Rama gjatë një interviste për Abc Neës. I pyetur për dekretimin e Fatmir Xhafajt, ai tha se nuk surpriza dhe asnjë arsye që LSI të mos e votojë Xhafën. “Çështja e ndryshimit të […]

Continue Reading

Nga Kreshnik Osmani: Qëndrimi i Partisë Shqiptare “Atdheu” lidhur me krizën politike të krijuar në vënd!

Zhvillime delikate ndoshta dhe te rrezikshme rajonale dhe nderkombetare, sipas te gjitha gjasave do te pamundesojne zhvillimin e zgjedhjeve te 18 Qershorit ne Shqiperi ne afatin e tyre kushtetues, pavaresisht arsyetimeve te paraqitura publikisht nga pozita dhe opozita. Edhe nese do te kryhen zgjedhje ato do te prodhojne me shume krize sesa zgjidhje, sepse korentet […]

Continue Reading

Kreu i Antimafias italiane: Na mbytët me drogë

Drejtori i Antimafias Italiane, Franko Roberti ndodhet në një konferencë për median së bashku me kryeprokurorin Adriatik Llalla në Prokurorinë e Përgjithshme. Kjo vjen pas takimit që dy zyrtarët patën në kuadër të bashkëpunimit mes dy vendeve për hetimin e çështjeve të përbashkëta Drejtori i Antimafias Italiane foli për thellimin e bashkëpunimit për të luftuar […]

Continue Reading

Meta: Parlamenti pa opozitën nuk ka kuptim

Në një prononcim për mediat,  Meta tha se darka me Ramën ishte një takim rutinë pune dhe se në fokus të dsikutimeve ka qenë reforma në drejtësi. “Nuk dua të hyj në çështje konkrete dhe në çështje specifike. Rëndësinë e vazhdimit të reformës në drejtësi në mënyrën më kushtetuese, ligjore dhe transparente dhe kjo çështje […]

Continue Reading

Ambasada Amerikane: Nuk ka trazira gjatë protestës së nesërme

Ambasada e SHBA-së në Tiranë ka bërë një mesazh për qytetarët e saj, ku kërkon që të kenë vigjilencë gjatë ditës së protestës. Edhe sot ambasada ka bërë një mesazh për qytetarët amerikanë, ku i njofton për protestën e nesërme dhe i njeh me bllokimin e bulevardit kryesor. Në njoftimin e saj, ambasada e SHBA […]

Continue Reading