Opozita bojkoton zgjedhjet në Kavajë

Opozita nuk do të marrë pjesë në zgjedhjet për kryebashkiakun e ri të Kavajës më 7 maj 2017. Deklaratën e ka dhënë sot Nënkryetari i PD-së, Edi Paloka për mediat, i cili e ka argumentuar: “Me Edi Ramën Kryeministër nuk ka zgjedhje! Zgjedhj me Ramën dhe kriminelë nuk do të ketë! Zgjdhje pa qeveri teknike nuk do […]

Vazhdo të lexosh

Nga Kreshnik Osmani: Qëndrimi i Partisë Shqiptare “Atdheu” lidhur me krizën politike të krijuar në vënd!

Zhvillime delikate ndoshta dhe te rrezikshme rajonale dhe nderkombetare, sipas te gjitha gjasave do te pamundesojne zhvillimin e zgjedhjeve te 18 Qershorit ne Shqiperi ne afatin e tyre kushtetues, pavaresisht arsyetimeve te paraqitura publikisht nga pozita dhe opozita. Edhe nese do te kryhen zgjedhje ato do te prodhojne me shume krize sesa zgjidhje, sepse korentet […]

Vazhdo të lexosh

Kreu i Antimafias italiane: Na mbytët me drogë

Drejtori i Antimafias Italiane, Franko Roberti ndodhet në një konferencë për median së bashku me kryeprokurorin Adriatik Llalla në Prokurorinë e Përgjithshme. Kjo vjen pas takimit që dy zyrtarët patën në kuadër të bashkëpunimit mes dy vendeve për hetimin e çështjeve të përbashkëta Drejtori i Antimafias Italiane foli për thellimin e bashkëpunimit për të luftuar […]

Vazhdo të lexosh

Meta: Parlamenti pa opozitën nuk ka kuptim

Në një prononcim për mediat,  Meta tha se darka me Ramën ishte një takim rutinë pune dhe se në fokus të dsikutimeve ka qenë reforma në drejtësi. “Nuk dua të hyj në çështje konkrete dhe në çështje specifike. Rëndësinë e vazhdimit të reformës në drejtësi në mënyrën më kushtetuese, ligjore dhe transparente dhe kjo çështje […]

Vazhdo të lexosh