Shkrime

Adriatik Riza Dosti: O i pa fytyrë. Deputët tuaj kanë goditur me plumba në Parlament.

Per keta fare Deputetesh qe perfaqesojne pa drejtesisht Parlamentin e Shqiperise e te shqiptareve as kam e as kam pasur ndonjehere as me te voglin respekt e as me minimalen konsiderate per njemije e nje aresye..
I kam quajtur e vazhdoj ti quaj ..tufa e Don Korleoneve te atij vendi…dhe kete e kam bere mese njehere publikisht e pa marre ne mbrojtje askend prej tyre ,,pasi askush prej tyre sipas meje nuk .. perfaqeson interesat e Shqiperise e aq me pak te shqiptareve …
Gjithesesi nje fare dallimi mes vazhduesve te pinjolleve te djeshem te diktatures dhe nje pjese te ndershme te opozitareve te tyre…disa here eshte i dukshem..
Po i shkruaj keto rradhe pasi me beri pershtypje deklarata e sharlatanit Taulant Balla pas nderprerjes se seances se sotme parlamentare ku u kerkua perjashtimi i deputetit te PD.. Noka i cili goditi te pa durueshmin Brace…
Eshte ky nje rast i pa precedente ne historine e ketij parlamenti , kur nje deputet godet nje deputet tjeter..,nxitoi te thoshte papagalli i Rames ..i blere ne pazarin e Librazhdit..
Jo o qyqar jo…nuk eshte as rasti i pare e as i fundit …
Ok eshte e vertete se Noka e goditi Bracen …por me nje cope karton ama …
Nderkohe po ne ate parlamentin tend o i pa fytyre..deputeti juaj Mazreku ka goditur Liderin e Dhjetorit te ndjerin Azem Hajdari…dhe jo me karton, e as me mikrofon, pellembe a grusht…por me Arme e Plumba duke e gjakosur ne foltoren qe ish ngjitur te fliste…
Ndaj ju nuk duheni goditur por duheni lidhur e shpene prapa hekurave [ per te mos thene duheni varur ne mes te atij parlamenti ] ..sepse vetem atje eshte vendi qe ju takon dhe vetem ky eshte denimi qe meritoni per ato vuajtje pa mbarim qe i keni shkaktuar atij vendi e atij populli…

 

Total 1 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?