Reagon kryebashkiaku Zotkaj: Nuk kam lidhje me asnjë krim.

Pasi prokuroria kerkoi heqjen e mandatit per kryebashkiakun e Poliçanit Adriatik Zotkaj, ky i fundit ka reagur ne nje status te tijin ne rrjetet sociale. Ja se çfare shkruan, Zotkaj!   Te nderuar bashkeqytetar , jam zgjedhur kryetar I bashkise se ketij qyteti per kater mandate rresht; populli ka votuar lirisht, madje kur ne pushtet […]

Continue Reading

Kryetari i bashkisë Adriatik Zotaj dhunon mësuesin bashkë me djalin e tij

Ish- kryeministri Sali Berisha ka denoncuar sot një ngjarje të shëmtuar, të ndodhur në Poliçan. Bëhet fjalë për kryetarin e bashkisë Adriatik Zotaj, i cili ka rrahur në mes të rrugës  mësuesin, Feim Hoxha dhe djalin e tij. Sipas  mesazhit të publikuar nga Sali Berisha, kryetari i bashkisë ka qenë i shoqëruar nga vëllai i […]

Continue Reading

Arrestohet ish-drejtori i përgjithshëm i burgjeve, Artur Zoto.

Me kërkesë të Prokurorisë së Krimeve të Renda, Gjykata e Krimeve ka vendosur masën e sigurisë “arrest me burg” për ish-drejtorin e Përgjithshëm të Burgjeve, Artur Zoto. Zota është i dyshuar për “korrupsion pasiv”, në kuadër të hetimit të nisur kohë më parë, ku u arrestua edhe ish-zëvendësdrejtori i Burgjeve, Iljaz Labi. Pas kërkesës së […]

Continue Reading

Shikoni si tallet me popullin kryebashkiaku i Poliçanit i zgjedhur tre mandate.

Kryetari i bashkise se Policanit, Adriatik Zotkaj, i zgjedhur per tre mandate rrjesht ne kete post, kujtohet ne fund te mandatit te trete dhe ne prag te zgjedhjeve te pergjithshme, per te bere ndonje pune ne kete qyetet. Shikoni dhe gramatiken e tij skandaloze qe le per te deshiruar dhe te kujton bisedat ne chat mes […]

Continue Reading