Nga Adriatik Alimadhi: Rama, ky gojë prishur.

Aktualitet

Rama ne emisionin “Top Story”- tha:  “porokuroret dhe gjyqtaret e korruptuar te ketyre 25 vjetve kane marre fund”, kriminel te korruptuar, banda etj….
Sa goje prishur!

Atehere lind pyetja pse Rama nuk shprehet te pakten vetem njehere per prokuroret dhe gjyqetaret e viteve para 1990, me kete gjuhe?

Keta prokuroret dhe gjyqetaret e ketyre 25 vjeteve mendoj se nuk jane kriminele si gjyqtaret dhe prokuroret e sistemit kriminal komunist qe vrane dhe burgosen, me gjyq dhe pa gjyqe mijra shqiptare per bindje politike prej te pareve te tij.
Prandaj shqiptaret duhet te ndajne te miren nga e keqja, pra ky kerkon te kapi per fyti edhe sistemin e drejtesise dhe te gjitha institucionet e shtetit shqiptar.

Mendoj se keto thirrje, bertitje me tone te larta nuk i perkasin nje kryeministri normal ne kohe demokratike, kjo eshte mendesi diktatoriale, ky eshte presion ndaj te gjithe administrates dhe mbare shoqerise shqiptare dhe kjo menyra e te folurit tregon mendesi diktatori dhe parti shtet.
Ky eshte kecenim real i proçeseve demokratike, Shqiperia dhe Shqiptaret ne rrezik.
Shqiptare bashkohuni rreth protestes, si e vetmja mundesi, per te larguar kete te keqe kaq te madhe.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?