Aktualitet

Llalla kërkon shkarkimin e Tërmet Peçit dhe Adriatik Zotkajt

Dy viktimat e radhës nga dekriminalizimi pritet të jenë Tërmet Peçi dhe Adriatik Zotkaj, përkatësisht kryetarë bashkish në Tepelenë dhe Poliçan. Prokuroria e Përgjithshme ka dorëzuar në Komisionin Qëndror të zgjedhjeve dokumentat, sipas të cilave të dy kanë fshehur dënimet që “përfshihen në sferën e ndalimit për ushtrimin e funksionit, në kuadër të ligjit për dekriminalizimit” tha Adriaik Llalla gjatë një aktiviteti për analizën në Gjirokastër. Adriatik Zotkaj ka pasur një formular të pasur në dënime dhe gjoba për dekriminalizimin, ndërsa për Tërmet Peçi ka pranuar se është dënuar për falsifikim dokumentash.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?