Terror në Lushnjë/ Breshëri Kallashnikovi të afërmve të kreut të Hakmarrjes për Drejtësi

Njolla gjaku në rrugë, gëzhoja Kallashnikovi, xhama të thyer dhe qytetarë të terrorizuar në qendrën e Lushnjës këtë mbrëmje, pas një atentati mafioz në orët e vona të së hënës. Viktima është Bledar Muça, administrator prej 5 vitesh i lokalit ku ishte ulur bashkë me kunatin, Judmir Velon. Tavolinat e vendosura në trotuarin jashtë lokalit, […]

Vazhdo të lexosh

Eksplozivi në Lushnje, i vihet tritol makinës

Një automjeti në Lushnje i është vënë eksploziv mbrëmjen e djeshme. Ngjarja ka ndodhur  në orën 23:45, në lagjen “18 Tetori”. Policia thotë se mjeti tip “Volksëaken” në pronësi të shtetasit A.Sh 20 vjeç është dëmtuar lehtë mbi kofon me lëndë plasëse e dyshuar eksploziv. Mësohet se makina ishte e parkuar para banesës së të […]

Vazhdo të lexosh

Mijëra protestues nisen nga rrethet

Mijëra simpatiznatë të opoztës kanë marrë rrugen për në Tirane ku do të mbahet protesta e radhës për të kundërshtuar zgjedhjen e kryeprokurorit të prkohëshëm. Dhjetëra mbështetës të opozitës janë nisur nga Vlora dhe disa qytete të tjera për t’iu bashkuar protestës së opozitës, e cila do të nisë në orën 09:30 përpara Parlamentit. Qytetarët […]

Vazhdo të lexosh

A e dini se Erion Braçe…

Erion Braçe eshte deputet i partise socialiste qe prej vitit 92′. Ai ka qene deputet ne te gjitha legjislaturat postkomuniste ne shqiperi. Mandatin e kaluar e ka fituar me shume veshtiresi pasi kryetar erdhi Rama dhe ai ishte per eleminimin e xhaketave te vjetra te PS. Por insistimi i Braçes me te gjithe fijet e […]

Vazhdo të lexosh

Nga Agim Xhafka: Dashnorja

DASHNORJA. Dje u varrosën dy trupa,një mashkull në Fier dhe një femër në Lushnjë. Të dy vrarë nga plumbat. Nxjerrë nga revolja e mashkullit drejt femres e drejt vetes. Krim pasioni ,e quajti policia. Ashtu e besuan të gjithë. Dhe u provua se mashkulli ishte krimineli,dhe u varros si burri më i ndershëm e më […]

Vazhdo të lexosh