Shkrumbohet tregu industrial në Laç, tregtarët: Gjetëm bidonë benzine. VIDEO

Një zjarr ka përfshirë tregun industrial të Laçit mëngjesin e sotëm. Si pasojë e flakëve nuk ka persona të lënduar, por vetëm dëme të shumta materiale. Tregu industrial është rreth 800 metra dhe në të shiten veshmbathje të ndryshme.  Mësohet se në momentin që ka rënë zjarri nuk ka pasur energji elektrike. Policia dyshon se […]

Continue Reading

Digjet Drejtoria e Shëndetit Publik në Librazhd

Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme rreth orës 15:30 minuta, por është bërë e ditur nga policia këtë të enjte. Nga shpërthimi i flakëve është rrezikuar jeta e punonjësve, por ndërhyrja e shpejtë e shërbimit zjarrfikës ka evituar një tragjedi të mundshme. Nga zjarri i shkaktuar nga pakujdesia ka dëme të mëdha materiale.

Continue Reading

Digjet makina e shoferit të kryebashkiakut të Lezhës

Bëhet fjalë fjalë për një “Mercedes Fuoristradë ML” me targë AA 400 JK në pronësi të shtetases Sh.P. dhe në përdorim nga shtetasi F.F., siç njoftoi Policia e Lezhës. Ja si rrodhën ngjarjet, sipas Policisë. Me datë 25.09.2017, rreth orës 00:45, në Sallën Operative të Drejtorisë Vendore të Policisë Lezhë , ka ardhur një telefonatë […]

Continue Reading

LSI: Shqipëria digjet, Kryeministri krihet!

Temperaturat shumë të larta si dhe zjarrvëniet e qëllimta e kanë kthyer vendin në tym dhe flakë. Situata është jashtë kontrollit ndaj duhet shpallja e gjendjes së jashtëzakonshme. Pse nuk shpallet gjendja e jashtëzakonshme, ku është shtabi qeveritar i emergjencës pyet Petrit Vasili, kreu i grupit parlamentar të LSI. Dhe ndër të tjera Petrit Vasili […]

Continue Reading

Digjet makina e kreut të policisë së burgut të Lushnjës

Makina e shefit të policisë së burgut të Rrogozhinës është djegur gjatë natës mes së hënës dhe së martës në Lushnje. Lajmin e bëjnë të ditur autoritetet lokale, sipas të cilave makina është përfshirë nga flakët rreth mesnatës, në lagjen “S. Libohova”. Ende nuk dien shkaqet e zjarrit, por për zbardhjen e rrethanave është ngritur […]

Continue Reading

Tiranë/ Flakët përfshijnë një “Fast food”

Një zjarr i përmasave të mëdha ka përfshirë një “fast food” në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur në “Rrugën e Elbasanit”. Nga të dhënat e deritanishme, dyshohet për shpërthim të një bombole gazi. Mësohet se zjarrfikësja ka shkuar menjëherë në vendngjarje ku ka nisur punën për shuarjen e zjarrit. Ende nuk ka informacione nëse ka të […]

Continue Reading