VlDEO/ Plas sherri në stadium mes tifozëve, fluturojnë karriget, ndërhyn policia

Aktualitet Sport

Kanë nisur trazirat e para. Në krahun ku janë ulur tifozët polak, ka shpërthyer një sherr mes të pranishmëve. Nuk dihen ende shkaqet e përplasjes mes tifozëve, por stolat kanë filluar të fluturojnë mes dy tifozërive.

Forcat speciale ka ndërhyrë menjëherë në vendngjarje, por pavarësisht kësaj situata vijon të jetë kaotike. Edhe para dy viteve pati incidente të ngjashme ku tifozët shqiptarë dhe ata polak nisën trazirat dhe përplasjet fizike në stadium.

Tifozët polak njihen për trazirat që krijojnë herë pas here në stadium duke qenë ndër më problematikët ndër ultrasit europian. Ngjitur me sektorin e tyre, janë edhe tifogrupe të tjera shqiptare me të cilat mund të ketë lindur kjo përplasje.

Video e marrë nga ©Supersport.al

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?