SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

A e dini se Erion Braçe…

Erion Braçe eshte deputet i partise socialiste qe prej vitit 92′.

Ai ka qene deputet ne te gjitha legjislaturat postkomuniste ne shqiperi. Mandatin e kaluar e ka fituar me shume veshtiresi pasi kryetar erdhi Rama dhe ai ishte per eleminimin e xhaketave te vjetra te PS.

Por insistimi i Braçes me te gjithe fijet e tij dhe ku nje ndihmese te madhe i dha edhe ish kryetarja e FRESH-it te asaj kohe Elisa Spiropali, beri qe Rama ta perfshije ne listat per qarkun e Lushnjes. Kujtojme ketu protestat qe ajo beri nepermjet forumit pasi edhe emri i saj mungonte ne listat per deputet. Ndihmese te madhe madje deri edhe presion ndaj Rames flitet te kete ushtruar edhe Gramoz Ruci.

Erion Braçe eshte keshtu politikani pothuaj me afatgjate ne parlamentin e shqiperise duke qene ne salle prej 5 mandatesh rrjesht.

sprint.al

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?