Gjynah, shumë gjynah/ Patozit i paska vjedh vota Rama edhe pse proçesi ka mbaruar.

Koordinatori i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi ka akuzuar ‘Rilindjen’ se i kanë rrëmbyer një mandat tjetër në Durrës. Patozi sqaron se para dy ditësh rezultati i Bindjes Demokratike ishte afishuar në faqen zyrtare të KQZ dhe rezultonte me 2 keshilltarë por sicc i quan ai ‘ushtallarët e grabitjes së votës’  nuk janë mjaftuar me 49 […]

Continue Reading

Kandidatja e Patozit në Durrës është më e mërzitur se ajo e PS për refuzimin nga gjykata.

Në një reagim mbrëmë në orët e vona të natës në faqen e saj në “Facebook”, Sakollari thotë se “Kur është në kohën e fundit, njeriut nuk i vihet re çfarë bën. Kështu dhe këtij sistemi, duke qenë në grahmat e fundit të tij, nuk i vihen re  marrëzitë që prodhohen ditë pas dite me […]

Continue Reading

Flet i binduri i Ramës/ Si ta lexojmë 30 qershorin?

Astrit Patozi SI TA LEXOJMË 30 QERSHORIN? (Mirënjohje për të gjithë ata që votuan dhe kandiduan për BINDJEN DEMOKRATIKE!) 1- Shqipëria kapërceu pa shumë probleme një ditë të vështirë zgjedhjesh anormale më 30 qershor për meritë të pjekurisë së popullit shqiptar, bashkërenduar me kontributin e çmuar të partnerëve tanë strategjikë, të cilët na ndihmuan sërish […]

Continue Reading

Qetëson Patozi/ 30 qershori do të jetë një ditë e zakonshme zgjedhjesh.

Patozi eshte shprehur se 30 qershori do të jetë një ditë e zakonshme zgjedhjesh, një ditë demokracie. ‘Ne ofrojmë të kundërtën e Rilindjes, ofrojmë një model ku vlerat qytetare, vlerat kombëtare nuk nëpërkëmbën, ku kryetari i qeverisë, i partisë dhe i bashkisë nuk është zoti por është një shërbëtor i shtetit. Për ca na akuzojnë […]

Continue Reading

Kandidati i Patozit bëhet sërish baba/ Të paktën e bëri një punë.

Arben Skënderi dhe psikologia Denada Toçe janë bërë prindër të një djali të cilin e kanë quajtur Sebastian. Lajmin e bën me dije vetë Skënderi për miqtë e tij në Facebook teksa shkruan: “I prekur e i lumtur qe sot familja ime u shtua dhe me Sebastien-in e vogël…”. Ky është djali i dytë për […]

Continue Reading

Skandal/ ‘Nuk është firma ime’.Tërhiqet kandidati i Patozit për Kavajën

Bledar Sinella i cili ishte regjistruar si kandidat i BD-së në Kavajë është tërhequr. Ai ka dorëzuar në KQZ një letër në të cilën kërkon ç’regjistrimin nga zgjedhjet. Por më e rëndë është fakti se ai është shprehur se nuk është firma e tij në dokumentet  me të cilët është bërë regjistrimi i tij në […]

Continue Reading

Nuk ndalet i bleri Patozi/ Rama bëhet copë duke shkelur ligjin për ta futur në zgjedhje. DOKUMENTI

‘Votime moniste në 30 qershor nuk ka për të pasur. Së bashku me shqiptarët nuk do lejojmë rikthimin e Shqipërisë në kohën më të errët të saj, kur jetën tonë e kishte në dorë partia shtet’. Kështu ka deklaruar sekretari për Cështjet Zgjedhore në PD, Ivi Kaso, i cili ka publikuar dokumente sipas të cilave […]

Continue Reading

Patozi/ Kundërshtari duhet të mundet në betejë. VIDEO

Ish-kryetari i grupit parlamentar të PD, Astrit Patozi, shprehet se kundërshtari duhet të mundet në betejë. Kjo është përgjigjja për dilemën e lindur në PD pas propozimit të ish-kryeministri për djegien e mandateve të deputetëve opozitarë, pas zgjedhjes me votë të njëanshme të kryeprokurores së përgjithshme të përkohshme, Arta Marku. Ndërsa bashkëpunimin me LSI, ish-deputeti […]

Continue Reading

Bixhozxhiu Patozi sulmon dhe Berishën

Astrit Patozi ka komentuar deklaratën e ish-kreut dhe ish-kryeministrit Sali Berisha i cili tha sot se ‘mos qenia e kreut të PD-së në Kuvend ka qenë një gabim’. Ja statusi i plotë i ish-deputetit, Astrit Patozi: Të falënderojmë zotat që na kthyen Lul Bashën Sot mësova me habi se mungesa e Lulzim Bashës në parlamentin e […]

Continue Reading

Nga Astrit Patozi/ PD, ‘e dënuara’ e përhershme për të fituar

Ka një shqetësim jo të vogël tek njerëzit që janë mësuar prej 26 vjetësh me shenjat e forta dalluese të Partisë Demokratike, të cilat nuk po i gjejnë kësaj radhe në fushatë. Dikush ma tha se ishte çuditur shumë dje kur kishte hasur nëpër rrugët e Gjirokastrës të rinj të veshur me bluza blu që […]

Continue Reading

Nga Astrit Patozi/ Asgjë s’ka ndodhur në një ditë, gjithçka është si më parë

Kisha shume kohe qe e ndaja me miqte e mi nje lloj neverie per katandisjen dramatike te ambjentit politik ne Shqiperi, pa guxuar asnjehere te mendoja qe edhe une vete te mos isha pjese e pergjegjesise. Por pa harruar asnje cast se per te ardhur deri tek une radha do te ishte tmerresisht e gjate. […]

Continue Reading

Patozi refuzon takimin me zyrtarin e lartë të Departamentit amerikan të Shtetit, Hoyt Brian Yee

Deputeti demokrat Astrit Patozi nuk do të jetë në takimin e përfolur mes Yee dhe Majlinda Bregut. Në publikim të takimeve të Zyrtarit të lartë të  Departamentit amerikan të Shtetit, Hoyt Brian Yee u bë e ditur se ai do të ketë një takim të veçantë edhe me disa prej ligjvënësve të PD-së, të njohur si […]

Continue Reading

Për çfarë arsye mund të takohet Zëvendës ndihmës sekretari i Shtetit për Evropën dhe Azinë, me Majlinda Bregun dhe Patozin?

  Zëvendës ndihmës sekretari i Shtetit për Evropën dhe Azinë, Hoyt Brian Yee, në kuadër të një turi në vendet e rajonit (Maqedoni, Kosovë e Mali i Zi) do të zhvillojë sot një vizitë në Tiranë, ku do të takohet me zyrtarë të lartë të shtetit si dhe kryetarin e PD-së, Lulzim Basha. Ashtu sikurse […]

Continue Reading

Patozi/ Shqipëria më ngjason me testin e luledeles, ku petalet i këput Ilir Meta

Astrit Patozi ironizon marrëdhënien ndermjet LSI dhe PS, ndërsa Shqipërinë e krahason me testin e luledeles. “Ja si e nis ai statusin e tij ne facebook: Kryesisht per shkak te Edi Rames, Shqiperia sot me ngjason me ate testin klasik te luledeles, “me do, s’me do”. Ku petalet i keput Ilir Meta dhe gjithe te tjeret […]

Continue Reading