Trump shkarkon drejtorin e FBI-së

Presidenti Donald Trump, shkarkoi drejtorin e Byrosë Federale të Hetimit, FBI, James Comey. “Presidenti ka pranuar rekomandimin e Prokurorit të Përgjithshëm dhe të zv/ Prokurorit të Përgjithshëm lidhur me shkarkimin e drejtorit të FBI-së,” tha zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë, i cili gjithashtu tha se Comey ishte “njoftuar pak kohë më parë, ndërsa vendimi hyn […]

Vazhdo të lexosh

Fox News: USAID-i në duart e Soros

Prestigjiozja amerikane Fox News i ka kushtuar një artikull të gjatë çështjes Soros dhe financimeve të dyshimta, që po përfliten në Washington. Pas deklaratave të shumë liderëve europianë për ndikim të Sorosit në politikat e brendshme të shumë vendeve europiane, kongresmenët amerikanë i kërkojnë informacion Departamentit të Shtetit nëse paratë e taksapaguesve amerikanë po kalojnë […]

Vazhdo të lexosh