Deputetët socialistë i sulen Arta Markut, Xhafaj: “Prokuroria të informojë publikun jo thashethemet e pazarit” për daljen e sekretit hetimor.

Publikimi i përgjimeve nga gazeta gjermane Bild ditën e sotme ka ngjallur debat mes deputetëve socialistë në Komisionin e Ligjeve. Në përgjime janë të përfshirë zyrtarë socialistë si dhe kreu i bandës së Shijakut, Astrit Avdylaj. Mësohet se ish ministri Fatmir Xhafaj dhe deputeti Bashkim Fino kanë ngritur shqetësimin për daljen e sekretit hetimor. “Prokuroria […]

Vazhdo të lexosh

Këto janë sekretet që partneri juaj iu fsheh

Kur je në një marrëdhënie, e sidomos në rastet kur je e dashuruar kokë e këmbë, mendon se i rrëfeni gjithçka njëri-tjetrit. Por gaboheni, pasi të gjithë i kemi ‘sekretet’ të fshehura diku. Pak mister, nuk i bën keq romancës. Por cilët janë disa nga sekretet që partneri/a juaj iu mban të fshehtë: -Probleme në […]

Vazhdo të lexosh

Zhduken 28 dokumentet sekrete të policisë

Zhdukja e 28 dokumenteve sekrete nga kasaforta e Policisë së Shtetit është referuar në Prokurorinë e Tiranës nga Shërbimi i Çështjeve të Brendshme dhe Ankesat, thuajse dy javë më parë. Ngjarja, që edhe pse u mësua vetëm pas denoncimit në “Facebook” nga ish-kryeministri Sali Berisha, duket se është një çështje për të cilën kanë qenë […]

Vazhdo të lexosh

Dritan Zagani ka publikuar shkresën sekrete të ish-ministrit të Drejtësisë Ylli Manjani

Ish-shefi i Antidrogës, Dritan Zagani ka publikuar shkresën sekrete të ish-ministrit të Drejtësisë Ylli Manjani dërguar Zyrës Federale të Drejtësisë së Zvicrës që në më 25 mars 2016. Në letër shkruhej se shtetasi Dritan Zagani, bazuar në informacionet e Prokurorisë së Përgjithshme, vazhdon të jetë subjekt i shpallur në kërkim për drejtësinë shqiptare në bazë […]

Vazhdo të lexosh

Alfred Serreqi: Nuk kam dhënë asnjëherë asnjë intervistë për “Gazetën shqiptare” në respekt të një vendimi që e kam marrë që në vitin 1997.

Më datë 20 shkurt “Gazeta Shqiptare” boton në faqen 6 një intervistë të lajmëruar në faqen e parë të saj, me titull “Alfred Serreqi: Shkëputja nga PD–ja në ‘97, ja çfarë ndodhi”. Së pari, dua të sqaroj të gjithë lexuesit dhe opinionin publik se unë, Alfred Serreqi, nuk kam dhënë asnjëherë asnjë intervistë, as intervistën […]

Vazhdo të lexosh