MBYLLEN EDHE 9 GJYKATA NË VEND

Nëntë gjykata në vend po planifikohen të mbyllen. Report Tv ka bërë me dije projektin e Këshillit të Lartë Gjyqësor që është ende në diskutim. Mësohet se projekti është prezantuar, por pritet të bëhen konsultime publike. Shkak për mbylljen e gjykatave janë bërë kostoja ekonomike dhe mungesa e stafit. Kështu drejt mbylljes do të jenë […]

Vazhdo të lexosh

Do bëjmë drejtësi/ Komisionerja e Vetingut, 8 vjet pa paguar dritat 3 mln lekë borxh OSHEE-së

Komisionerja e Vetingut, Suela Zhegu, rezulton se është borxhlie me mbi 3 milionë lekë të vjetra energji elektrike, të papaguara pranë OSHEE-së për periudhën 2011-2019, në një prej katër apartamenteve në pronësi të saj. Zhegu, ish-zyrtare në Inspektoratin e Këshillit të Lartë të Drejtësisë, i shpëtoi shkarkimit nga detyra në vitin 2015, kur nisi fushata […]

Vazhdo të lexosh

Meta kthen ligjin, s’dekreton vettingun në polici

Presidenti Ilir Meta kthen për rishqyrtim në Kuvend projektligjin për vettingun në polici. Ja njoftimi I plotë: Nr. Dekreti 11175 Tiranë, më 19.04.2019 PRESIDENTI I REPUBLIKËS ILIR META  Arsyet e kthimit të ligjit nr. 20/2019 “Për disa ndryshime në ligjin 12/2018 “Për vlerësimin kalimtar dhe periodik të punonjësve të Policisë së Shtetit, Gardës së Republikës dhe […]

Vazhdo të lexosh