Zlatan Ibrahimovic në fund të sezonit ka vendosur të largohet nga Manchester United.

Sipas Fox Deportes, bomberi i “Djajve të Kuq” ka arritur një marrëveshje paraprake me LA Galaxy. -Ibrahimovic do të përfitoj financiarisht më shumë sesa David Beckham, i cili ishte transferuar te kjo skuadër nga Real Madridi në vitin 2007”, shkruan “Fox Deportes”. Megjithëse në një moshë 35-vjeçare Ibra po kalon një rini të dytë duke […]

Continue Reading

Fox News: USAID-i në duart e Soros

Prestigjiozja amerikane Fox News i ka kushtuar një artikull të gjatë çështjes Soros dhe financimeve të dyshimta, që po përfliten në Washington. Pas deklaratave të shumë liderëve europianë për ndikim të Sorosit në politikat e brendshme të shumë vendeve europiane, kongresmenët amerikanë i kërkojnë informacion Departamentit të Shtetit nëse paratë e taksapaguesve amerikanë po kalojnë […]

Continue Reading