Wikileaks mund të sabotojë operacionet e CIA-s

Operacionet e përgjimit të ndërmarra nga CIA mund të sabotohen pas publikimeve të fundit të Wikileaks, që tregonin teknikat e hakerimit. Kodi i përdorur nga CIA për të fshehur origjinën e viruseve u treguan me detaje në publikimin e fundit të faqes së internetit që i ka “shpallur luftë” administratës amerikane. Kështu, sipas ekspertëve, kodi […]

Continue Reading

Momenti kur Trump ndjek me ankth sulmet në Siri në vilën e tij/Foto

Presidenti amerikan, Donald Trump u kërkoi dje në mbrëmjë vonë kombeve të civilizuara që t’i jepnin fund gjakderdhjes në Siri, pasi kishte urdhëruar fillimisht sulme ajrore kunder një baze ajrore të forcave qeveritare siriane. Trump është informuar nga ekipit i Sigurisë Kombëtare për sulmet amerikane të kryera në Siri, dhe i gjithë ky takim është […]

Continue Reading

Turqia mbështet bombardimet amerikane në Siri

Reagime të njëpasnjëshme kanë ardhur pas sulmit të marinës amerikane ndaj bazës siriane, nga e cila mendohet se u nisen sulmet me arme kimike që vranë 86 civilë. Turqia ka reaguar di-sa ore pas ngjarjes duke thënë se sheh këtë sulm “pozitivisht” dhe se komuniteti ndërkombëtar duhet të mbajë qëndrim kundër “barbarizmit” të qeverisë siriane. […]

Continue Reading

Media Amerikane që po zbulon kapjen që Soros i ka bërë Europës dhe botës

“Breitbart News”, kjo agjencie lajmesh radikale në SHBA dhe që mbështet presidentin Donald Trump, i kanë shkaktuar ‘shumë dhimbje koke’ miliaderit George Soros. Investigimet e tyre ndaj rrjetit global të Sorosit kanë kontribuar në atmosferën negative të miliarderit përballë Europës. Qeveria Hungareze ka marrë një sërë masash për minimizimin e influencës së Fondacioneve “Shoqëri e […]

Continue Reading

Basha: kam marrë mbështetje nga të gjithë bashkëbiseduesit, nga të gjitha nivelet, edhe ata të administratës Trump, për kauzën e zgjedhjeve.

Në një intervistë për Zërin e Amerikës, kryetari i PD, Lulzim Basha ka ritheksuar qëndrimin e opozitës për zgjedhje me qeveri teknike, duke nënvizuar se për këtë ka siguruar edhe mbështetjen e zyrtarëve amerikanë, gjatë vizitës që po zhvillon në Uashington. VOA: Zoti Basha, a do të merrni pjesë në zgjedhje? Lulzim Basha: PD, opozita […]

Continue Reading

Kim Jong- Un ka publikuar një video imagjinare ku trupat e Koresë së Veriut shpërthejnë një aeroplanmbajtëse amerikane/Video

Kim Jong- Un ka publikuar një video propagandistike ku trupat e Koresë së Veriut shpërthejnë një aeroplanmbajtëse amerikane. Pamjet e publikuara nga mediat shtetërore atje tregojnë sesi trupat koreano veriore shkatërrojnë avionët e bombarduesit amerikanë. Sigurisht kemi të bëjmë me pamje të montuara dhe jo reale. Klipi shoqërohet edhe me narracion, ku zëri shpjegon në mënyrë “poetike” […]

Continue Reading

Ambasada Amerikane: Nuk ka trazira gjatë protestës së nesërme

Ambasada e SHBA-së në Tiranë ka bërë një mesazh për qytetarët e saj, ku kërkon që të kenë vigjilencë gjatë ditës së protestës. Edhe sot ambasada ka bërë një mesazh për qytetarët amerikanë, ku i njofton për protestën e nesërme dhe i njeh me bllokimin e bulevardit kryesor. Në njoftimin e saj, ambasada e SHBA […]

Continue Reading

Pse Arben Noka dha dorëheqjen, ndërsa Prenga jo. Cili qe halli i Ramës?

Katrahura e Vetting-ut nuk ka te sosur. Po kush do ta beje vetting-un ne kete vend? Po si mund te marre udhe ky vetting kur per te kane votuar deputet me begraund kriminal? A thua valle keta deputete me prejardhe kriminale nuk e dinin se po votonin per ti bere gropen vetes se tyre? Kush […]

Continue Reading