Momenti kur Trump ndjek me ankth sulmet në Siri në vilën e tij/Foto

Presidenti amerikan, Donald Trump u kërkoi dje në mbrëmjë vonë kombeve të civilizuara që t’i jepnin fund gjakderdhjes në Siri, pasi kishte urdhëruar fillimisht sulme ajrore kunder një baze ajrore të forcave qeveritare siriane. Trump është informuar nga ekipit i Sigurisë Kombëtare për sulmet amerikane të kryera në Siri, dhe i gjithë ky takim është […]

Continue Reading

Trump nuk ndalet: Gati të ndërmarrim sanksione ndaj Assad

Washingtoni po përgatitet të ndërmarrë një sërë sanksionesh kundër regjimit të Bashar al Assad. Ndërsa diplomacia amerikane shprehet e gatshme se sulmet duhet të vijojnë gjithmonë nëse do të jetë e nevojshme. Mediat raportojnë se ishte pikërisht sulmi me armë kimike mbi provincën Idlib që e detyroi presidentin e SHBA Trump që ta kthente çështjen […]

Continue Reading