SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

Media Amerikane që po zbulon kapjen që Soros i ka bërë Europës dhe botës

“Breitbart News”, kjo agjencie lajmesh radikale në SHBA dhe që mbështet presidentin Donald Trump, i kanë shkaktuar ‘shumë dhimbje koke’ miliaderit George Soros.

Investigimet e tyre ndaj rrjetit global të Sorosit kanë kontribuar në atmosferën negative të miliarderit përballë Europës.

Qeveria Hungareze ka marrë një sërë masash për minimizimin e influencës së Fondacioneve “Shoqëri e Hapur” të George Soros dhe ndaj organizatave të tjera jo-qeveritare, raporton “Politico” duke theksuar mbi rolin e “Breitbart News” mbi ekspozimin e “tentakulave” të Soros në të gjithë botën.

Por duket se atmosfera nuk ka qenë shumë e mirë për George Soros as në shumë vende europiane duke përfshirë edhe Rumaninë, Poloninë, Serbinë, Bullgarinë dhe Sllovakinë, të cilat kanë filluar të marrin masa për t’u shkëputur nga ndikimi i miliarderit raporton “Politico”

Breitbart News” ka publikuar një numër të madh shkrimesh ku dokumentohet se Soros financon hapjen e kufijve në Europë dhe në mbarë botën,në mënyrë që kriza e emigrantëve të përdoret për të arritur qëllime politike.

“Breitbart News”, aktualisht renditet në vendin e 29 si më e vizituara në mediat e Shteteve të Bashkuara, sipas sistemit Alexa. Ai është një uebsajt i pavarur lajmesh dhe është më e madhja mes agjencive konservatore të lajmeve në Amerikë.

/SYRI.net  

Image

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?