Mësoni disa nga përfitimet që merrni nëse konsumoni një kastravec në ditë.

Konsumimi i kastravecit ju sjell shumë përfitime shëndetësore që ndoshta nuk i kini dëgjuar më parë. Mësoni disa nga përfitimet që merrni nëse konsumoni një të tillë në ditë. Hidratim shtesë Është i njohur për sasinë e lartë të përqindjes së ujit në të. Uji pastron trupin dhe largon toksinat. Ju merrni 40% të konsumit […]

Continue Reading

Ja disa nga shenjat e kancerit të gjirit

Një studim i prezantuar nga Instituti Kombëtar për Hulumtimin e Kancerit, në Britani, tregoi se 1 në 6 femra të diagnostikuara me kancer të gjirit kishin ndierë fillimisht simptoma të ndryshme nga gjëndra. Duke qenë se shumë pak femra kanë informacione në lidhje me këto simptoma të hershme të kancerit të gjirit, përfundojnë duke u […]

Continue Reading

Nishanet në Trup, çfarë paralajmërojnë për shëndetin

Nishanet ose njollat e zeza që shfaqen në lëkurë kanë përmasa dhe forma të ndryshme. Ato shfaqen në pjesë të ndryshme të fytyrës, shpatullave, krahëve dhe pjesës së sipërme të trupit. Disa prej këtyre njollave janë të vogla e të sheshta ndërsa disa të tjera ngjajnë më të errëta në ngjyrë dhe të dala mbi […]

Continue Reading

AUDI prezanton modelin ekskluziv S5 me ngjyrë të kuqe Tango

Pas prezantimit të modelit të ri S5 Coupe 2017 në SHBA i cili vjen me çmim fillestar prej 55,000 USD ishte vetëm çështje kohe kur divizioni Exclusive nga Audi të prodhonte një model të veçantë. Ky model do të dallohet falë ngjyrës së veçantë e kuqe Tango dhe rrotave prej alumini me pesë këmbë. Po […]

Continue Reading

Lëkurë banane për të zbardhur dhëmbë tuaj

Mund t’i keni flokët e përsosura, grimin e keni aplikuar mirë dhe lëkura mund t’ju duket e mahnitshme, por ndoshta vetëm dhëmbët po ua prishin tërë pamjen fizike. Është e dijshme që dhëmbët me ngjyrë të verdhë nuk janë aq atraktiv sa të bardhët ndriçues. Megjithatë, zbardhja e dhëmbëve përmes produkteve të ndryshme shpeshherë është […]

Continue Reading