Protestuesit bllokojnë rrugën përballë Gjykatës. Foto

Qindra forca policie kanë rrethuar gjykatën e Tiranës duke mos lejuar familjarët e 23 kuksianëve të arrestuar që të shohin njerëzit e tyre të arrestuar nga policia me urdhër direkt të kryeministrit që duhej të ishte i shqiptarëve, Edi Rama. Familjarët e të arrestuarve dhe protestuesit nuk janë lejuar nga policia që të afrohen pranë […]

Continue Reading

Banorët e Shkozës kanë bllokuar rrugën ku kalon Edi Rama

Banorët e Shkozës po protestojnë kundër Bashkisë së Tiranës  dhe bllokuan sot urën e Shkozës. Ata kërkojnë një marrëveshje me Bashkinë, që ka planifikuar të ndërtojë një rrugë të re përmes lagjes së tyre. Janë gjithsej 153 shtëpi që preken nga projekti i Bashkisë, por banorwt thonw se nuk janw kundwr projektit. Ato i druhen shpronësimit […]

Continue Reading

Fier/ Shtroi me beton një pjesë të rrugës që të çonte tek lokali i tij, arrestohet. Ja emri

Nje 52 vjecar nga fshati Topoje i Fierit eshte arrestuar nga policia per ndertim pa leje. 52 vjecari nuk kishte marre leje per te shtruar me beton nje pjese te rruges qe te conte tek lokali i tij dhe kaq eshte dashur dhe policia ka vendosur arrestimin e tij per ndertim pa leje. Rreth dy […]

Continue Reading

‘Tafili’ bllokon rrugën me bagëti/ E ndalon policia. Foto

  Një fermer nga Shkodra u bë protagonist ditën e sotme pasi bllokoi rrugën nacionale Lezhë-Shkodër me dhitë e tij. Por ky veprim i ka kushtuar shumë fermerit Lush Ndoci. Ai është ndaluar nga policia. Sipas burimeve ai është shoqëruar për në policinë e Shkodrës. Lush Ndoci mësohet se faturohet çdo muaj nga 30 mijë […]

Continue Reading

Paqësore/ Protestuesit i hapin rrugën ambulancës së urgjencës/ Video

Pese minuta sapo u bllokua rruga nga protestuesit, ne krye te rruges qe vjen nga Kombinati prane Fabrikes se birres, u degjuan fenelinat e nje ambulance te urgjences. Protestuesit qe ndodheshin tek kryqezimi i Pallatit me Shigjeta., kane bere nje gjest qe vlen per tu vleresuar. Gjate kohes se bllokimit te rruges, ata i kane […]

Continue Reading

Deputeti i LSI-së sulmon Ramën. Ne duam zhvillim dhe jo hashash

 Deputeti i Dibrës Përparim Spahiu ka qënë i ashpër  ne  akuzat dhe deklaratat e tij politike  që ka bërë  në lidhje me zgjedhjet që po vijnë “Nuk kemi ndërmend të japim zgjedhjet me konçesion” nënvizoi ai. “Sepse zgjedhjet janë një pronë e patjetërsueshme e shqiptarëve dhe vota nuk ka çmim!” tha më tej ai, në […]

Continue Reading