Protestuesit bllokojnë rrugën përballë Gjykatës. Foto

Aktualitet

Qindra forca policie kanë rrethuar gjykatën e Tiranës duke mos lejuar familjarët e 23 kuksianëve të arrestuar që të shohin njerëzit e tyre të arrestuar nga policia me urdhër direkt të kryeministrit që duhej të ishte i shqiptarëve, Edi Rama.

Familjarët e të arrestuarve dhe protestuesit nuk janë lejuar nga policia që të afrohen pranë gjykatës.

Pas gati 1 orë në protestës, ata kanë vendosur që të bllokojnë rrugën përballë gjykatës, duke mos lejuar kalimin e makinave.

Ata kanë bërë thirrje të ndryshme, kundër Edi Ramës duke kërkuar ikjen e tij.

 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?