SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

Paqësore/ Protestuesit i hapin rrugën ambulancës së urgjencës/ Video

Pese minuta sapo u bllokua rruga nga protestuesit, ne krye te rruges qe vjen nga Kombinati prane Fabrikes se birres, u degjuan fenelinat e nje ambulance te urgjences.

Protestuesit qe ndodheshin tek kryqezimi i Pallatit me Shigjeta., kane bere nje gjest qe vlen per tu vleresuar. Gjate kohes se bllokimit te rruges, ata i kane hapur rrugen ambulances se urgjences qe kishte ndez fenelinat.

Ambulanca transportonte një të sëmurë dhe të gjithë protestuesit i kanë hapur rrugën.

Por ky mund te ishte dhe nje inskenim nga ana e policise per te lene shijen e keqe te protestes, por qe per fat te mire rezultoi me hapjen e rruges dhe kalimin e saj.

Ndiqni me poshte pamjet e mberritjes se ambulances prane protestuesve.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?