VIDEO DEMASKUESE E BETONIZIMIT TË TIRANËS DHE E MASHTRIMEVE TË ERION VELIAJT

Ina K Zhupa Dëgjojeni edhe gjykojeni vetë Erioni Betonin se cfarë ka premtuar gjate të gjithë fushates dhe në nisje të mandatit që nuk do ndërtonte në Tiranë por do bënte vetem gjelbërim. Dhe shikoni pamjet e Tiranës, të cilat i hasni kudo edhe vetë cdo ditë, dhe po ashtu lejet që ka dhënë për […]

Continue Reading

PD denoncon planin e Veliajt për betonizimin e parkut të liqenit

Zëdhënësja e Partisë Demokratike Ina Zhupa ka denoncuar sot planin e ri të kreut të Bashkisë së Tiranës Veliaj për betonizimin e parkut të liqenit. Zhupa paraqiti dokumenta zyrtare sipas të cilave “plani i betonizimit te parkut eshte i miratuar ne detaje, kulla me ambjente zyrash, banimi, sherbimi, parkingje etj dhe eshte gati per zbatim”. […]

Continue Reading

Fier/ Shtroi me beton një pjesë të rrugës që të çonte tek lokali i tij, arrestohet. Ja emri

Nje 52 vjecar nga fshati Topoje i Fierit eshte arrestuar nga policia per ndertim pa leje. 52 vjecari nuk kishte marre leje per te shtruar me beton nje pjese te rruges qe te conte tek lokali i tij dhe kaq eshte dashur dhe policia ka vendosur arrestimin e tij per ndertim pa leje. Rreth dy […]

Continue Reading

Të molepsur pas betonit/ Tjetër kullë 111 metra pas 15 katëshit në Tiranë

Një tjetër kullë e re dhe e madhe do t’ja zërë frymën kryeqytetit. Këshilli Kombëtar i Territorit miratoi ditën e sotme planin e përgjithshëm vendor të Tiranës ku me sa duket do të ndërtohet një kullë e lartë 111 metra menjëherë pas 15 Katëshit në qendër të kryeqytetit. KKT miratoi lejen e zhvillimit për objektin: […]

Continue Reading

Veliera e Vangjush Dakos betonizohet nga firma e vëllait të tij/ Dokumenti

Kur mbron Velierën, Vangjush Dako mbron biznesin e tij, mbron paratë e veta. Jo më kot, kur flet për projektin, kryebashkiaku i ngjan tregtarit, të kapur nga ethet e shitjes së mallit, reklamimit, nxitimit për ta shitur dhe për të marrë paratë, sa më parë. Nuk janë pak para. Vlera e projektit kap 6 milion […]

Continue Reading

Sazan Gurin e shqetëson shiriti” skenë krimi” dhe i kërkon ndjesë Kumbaros. Video

Ne nje status te tijin ne facebook, aktivisti Sazan Guri deklaron se distancohet nga veprimet e Aulon Kalase, i cili gjate nje degjese me ministren Kumbaro nxorri nje shirit me mbishkrimin” skene krimi”. Ja statusi i plote i Sazanit. Te dashur miq. Sonte ne ishim ne nje degjese publike me Ministren e Kultures, Znj. Kumbaro […]

Continue Reading

Dako po masakron historinë e Durrësit

Forumi për Mbrojtjen e Trashëgimisë Kulturore, në një deklaratë për mediat kërkoi sot ndërprerjen urgjente të punimeve nga Bashkia e Durrësit. “Kërkojmë; e para, ndërprerjen e vërtetë dhe të menjëhershme që tani të punimeve në të gjithë zonën A dhe B të interesuar. E dyta, zbulimin e të gjithë sitit, riheqjen e të gjitha shtresave […]

Continue Reading