Berisha sulmon Vlahutin-in. Po destabilizon vendin, reformën e bëre me Sorosin

Ish-kryeministri Sali Berisha ka mbajtur një fjalim nga çadran e protestës, ku është mbledhur grupi parlamentar i PD. Ai sulmoi hapur ambasadorët Lu dhe Vlahutin që sipas tij janë rreshtuar krahë Edi Ramës. Ai tha se me qëndrimet për reformën në drejtësi po shtyjnë Shqipërinë drejt destabilizimit. “I thashë ambasadores Vlahutin ‘Ti me këto deklarata con […]

Continue Reading

Arrestohet një i dyshuar për grabitjen e 3.2 milion dollarëve.

Burime të rezervuara nga grupi i hetimit bëjnë me dije për “BalkanWeb” se policia zotëron prova të mjaftueshme se F. Xh. nga Lushnja është një nga bashkëpunëtorët e grabitjes. Mësohet se prej tre ditësh ai mbahet në komisariat, në izolim dhe pa pasur mundësi të kontaktojë me familjarë apo avokatë. Lajmi është bërë i ditur […]

Continue Reading