KQZ shtyn sërish datën e regjistrimit të koalicioneve duke shkelur Kodin Zgjedhor

19 prilli do të duhej të ishte data e fundit kur palët të regjistroheshin në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve si pjesë e koalicioneve garuese për zgjedhjet e 18 qershorit por kjo nuk do të ndodhë. Për shkak të situatës politike dhe ngërçit mes partive, ku opozita prej me shumë se 2 muajsh kërcënon me bojkot […]

Continue Reading

Idrizi drejt daljes më vete. Të marrim votën që na takon, më pas të mendohet për koalicionet”

Ka qenë vetë kreu i kësaj partie Shpëtim Idrizi, i cili gjatë një takimi me të rinj dhe simpatizantë të forcës që drejton në Bërzhitë të Tiranës, hodhi idenë se do të ishte më mirë sikur partitë politike të garonin më vete. Sipas Idrizit do të ishte më e udhës nëse partitë politike nuk krijojnë […]

Continue Reading

Meta: Parlamenti pa opozitën nuk ka kuptim

Në një prononcim për mediat,  Meta tha se darka me Ramën ishte një takim rutinë pune dhe se në fokus të dsikutimeve ka qenë reforma në drejtësi. “Nuk dua të hyj në çështje konkrete dhe në çështje specifike. Rëndësinë e vazhdimit të reformës në drejtësi në mënyrën më kushtetuese, ligjore dhe transparente dhe kjo çështje […]

Continue Reading