Gruaja e Edi Ramës drejt blerjes së ‘Veneto Bank’ në Tiranë

Banka Veneto, një nga bankat më të mëdha në Itali, e pranishme në Shqipëri që në vitin 2009, dhe prej kohësh në qendër të polemikave dhe hetimeve gjyqësore do të shitet. Filiali shqiptar ishte së fundmi objekt i një inspektimi nga Banka e Shqipërisë që kërkoi uljen e volumit të kredive dhe rritje të madhe […]

Continue Reading

Shqiptarja 146 vjeçare, personazh në mediat e huaja

Ekzistenca e kësaj “dekanie” të njerëzimit është shpallur nga Yahoo. Ajo qëndron në spitalin e Shkodrës për shkak të problemeve të frymëmarrjes. Ishin mjekët që e trajtonin ata të cilët konfirmuan edhe moshën e saj. Stër stër stër mbesa e djalit të saj, Alone i kishte thënë mjekëve se ishte 146 vjeç. Por për të […]

Continue Reading

Italia në ankth para ndeshjes me Shqipërinë

Italia ka vijuar përgatitjet e saj për ndeshjen kundër Shqipërisë, por trajneri Ventura nuk ka pasur në dispozicion të gjithë futbollistët e grumbulluar. Dje seancën e paradites nuk ka marrë pjesë mbrojtësi Lenoardo Bonuçi, i cili kishte probleme shëndetësore. Mbrojtësi i Juventusit po kalon një virozë gripale dhe për çështje sigurie, si për të mos […]

Continue Reading

Monika sulmon Nikollën: Po cënove shpresat e një maturanti ke cënuar të ardhmen e vendit

Pas Ministrisë së Brendshme duket se radhën e ka Ministria e Arsimit për të marrë kritika të forta nga LSI, aleati i kryeministrit Edi Rama. Lëviza Rinore për Integrim zhvilloi një takim me maturantë të qytetit të Lezhës. Pjesë e këtij takimi ishte edhe deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi, e cila ka […]

Continue Reading

Problemet që shfaqen kur nuk lani dhëmbët

Dhëmbët normalisht duhen larë dy herë në ditë, por ka dhe nga ata që e shmangin këtë zakon të përditshëm. Sipas dentistëve, kjo mund të çojë jo vetëm në prishjen e dhëmbëve dhe gjakderdhje të mishrav të tyre, por edhe në sëmundje të zemrës. Por ekspertët tregojnë se çfarë ndodh në të vërtetë. Kryesorja është frymëmarrja […]

Continue Reading

Mesi ka probleme shëndetësore. Ekipi e mban të fshehur.Foto/Video

Emisionin sportiv “El Chiringuito de Jugones”, ka bërë përmbledhjen e rasteve të humbur të argjentinasit, i cili u vlerësuar ndër më të dobëtit në këtë ndeshje. Përveç kësaj, Messi regjistroi statistika tjera të dobëta në këtë ndeshje. Ai nuk e preku asnjëherë topin në zonën e kundërshtarit, derisa nuk arriti të bëjë asnjë gjuajtje drejt portës. […]

Continue Reading

Ndjenjat mund të shkaktojnë sëmundje serioze!

  Nuk është vetëm çështje poetike, por edhe shëndetësore. Emocionet ndikojnë në organet e caktuara, dhe janë të lidhura ngushtë me trupin. 1. Zemërimi Kur jemi të zemëruar, vjen deri tek mosfunksionimi i mëlçisë. Ndjenjat e zemërimit e dëmtojnë mëlçinë, e cila luan rol shumë të rëndësishëm në pastrimin e gjakut tonë. Nëse mëlçia është […]

Continue Reading