Sourani, Ambasadorja greke që u dekorua për merita në integrimin e grabitësve në tokat e bregdetit!

Nga Nikollaq Neranxi “Popujt merren vesh më mirë se qeveritë”, -i tha Gramoz Ruçi, kryetar i Parlamentit, Ambasadores greke ne ikje, zonjës Eleni Sourani. Në fakt në rastin e Greqisë ky pohim është pjesërisht i vërtetë! Popujt padyshim kanë patur vazhdimisht marrëdhënie shumë të mira, ndërsa qeveritë i kanë patur akoma edhe më të mira! […]

Vazhdo të lexosh

SPAK para sfidës; “Ndiq investimin, të zbulosh krimin”!

Nga Nikollaq Neranxi Ditët e fundit, Ambasada Amerikane në Shqipëri, ka intensifikuar dhënien e informacioneve të detajuara mbi Reformën në Drejtësi. Me një grafikë shumë tërheqëse dhe shpjegim të thjeshtë, ndër të tjera, ky institucion është kujdesur të sigurojë shqiptarët, se ky proces nuk ka asnjë shans të deformohet apo më keq akoma, të korruptohet, […]

Vazhdo të lexosh

Nga Nikollaq Neranxi: Mirë se vini në plazhin e fekaleve të Jorgo Goros! Video

Tre vite më parë, teksa ishim me pushime në Himarë, u zgjuam në mesnatë sepse mbesa e vogël ishte shumë sëmurë. Kishte temperaturë të lartë dhe mezi merrte frymë. U nisëm menjëherë drejt Tiranës natën, duke menduar se në kryeqytet ofrohen më shumë shërbime shëndetësore. Gjatë rrugës, gjendja e mbesës u rëndua dhe ndaluam në […]

Vazhdo të lexosh

Nikollaq Neranxi/ Unë, borgjezo-revizionisti i pasur që guxoj të tregoj me gisht këlyshat e komunistave, si gjakpirës të pangopur!

Kanë një traditë të hershme nga Partia mëmë, këta që janë sot në pushtet. Perdorin një taktikë diabolike, sipas së cilës, duke relativizuar gjithçka, duan të krijojnë idene se gjithkush që ka ngritur një biznes të madh, është njësoj i përlyer në favoret klienteliste me te cilat këta specialisto-komunistët, blejnë heshtjen e tyre, i depersonalizojnë […]

Vazhdo të lexosh

Neranxi/ Si mashtroi ministri i Ramës për regjistrimin e pronave të himariotëve dhe skenari më i ri për t’i grabitur ato përfundimisht. Video

Kur erdhën në Himarë me 6 tetor të vitit të kaluar, u pritën me fishkëllima! Kjo ndodhi, sepse banorët e Himarës nuk kanë besuar asnjëherë se zgjidhja e problemit të pronave të tyre, mund të vijë nga ata që thurin përditë plane se si t’i grabisin ato. Në video ju mund të shihni me zë […]

Vazhdo të lexosh

Nga Nikollaq Neranxi/ Çensura mediatike që ka instaluar Erion Veliaj, është më e rrezikshme se ajo e Enver Hoxhës!

Pak ditë më parë publikova një status në facebook në cilësinë e Kryetarit të Shoqatës së Tregtarëve, ku denoncova edhe një herë falimentimin e mijëra bizneseve në Tiranë si pasojë e rritjes së taksave ekzistuese dhe shtimit të taksave të reja nga Bashkia Tiranë, pa marrë parasysh se tregtarët nuk mund t’i përballonin ato. Taksa […]

Vazhdo të lexosh