Neranxi/ SOS, të bashkohemi që ti tregojmë këtij shteti të korruptuar, se biznesi është më i fortë se ai!

Te nderuar tregtare, sipermarres te vegjel, te mesem dhe te medhenj! Ne cilesine e Kryetarit te Shoqates per Mbrojtjen e Tregtareve dhe Tregut te Shqiperise, dhe si sipermarres i nje biznesi Vip prej 28 vitesh, bej thirrje te mblidhemi ne nje takim urgjent! Situata qe po kalojme eshte kritike. Renia e konsumit si pasoje e […]

Continue Reading

Llotot dhe kazinotë “pushtojnë” shkollat në Tiranë. VIDEO

Nga vëzhgimi rezulton se vetëm 3 hapa larg shkollës “Ali Demi” ndodhet një subjekt i licencuar si “lojëra fati”. Por, kjo nuk është e vetmja shkolla që ka një subjekt të tillë. Pothuajse të gjitha shkollat e Tiranës kanë lloto rreth e përqark tyre. Qytetarët shprehen të shqetesur për shtimin e tyre, dhe kërkojnë që […]

Continue Reading

Nga Armand Maho/ Biznesi, ose faliment ose skllav i Ramës rrugë të mesme nuk ka!

Edi Rama me shume se nje here ka deklaruar gjate fushates elektorale por dhe para saj se pragu i TVSH per bizneset e vogla nuk do te ndryshoje, pra nuk do zbriste poshte pese milioneshit. Kete gje e perseriste shpesh dhe gjate kohes kur nisi aksionin e famshem per vendosjen e kasave ne vitin 2015, […]

Continue Reading

Nikollaq Neranxi: Të ulim qepenat dhe të derdhemi rrugëve deri sa të ikë Rama nga pushteti!

Fjala ime sot ne takimin me Shoqatat e biznesit. Përshëndetje të gjithëve! Jemi mbledhur për të folur mbi problemet e sipërmarrjes private e cila po kalon sot ditët e saj më të këqija që nga viti 91 si dhe për të bërë një plan se si të dalim nga kjo situatë. Natyrisht jemi shumë vonë, […]

Continue Reading

Nga Erl Kodra/ Çfarë humbet Edi Rama po u rrëzua nga Pushteti?

Me një vëzhgim të thjeshtë në të gjitha mediat e Kryeministrit Edi Rama ndjehet frika e rrëzimit nga pushteti. Zakonisht kjo situatë përjetohet shumë rëndë kur ke çfarë të humbasësh, domethënë, kur Pushteti Politik është kthyer në mjet për të mbrojtur qëllime të tjera, që nuk kanë lidhje me qeverisjen e një vendi. Po çfarë […]

Continue Reading

Basha nga Kavaja: Biznesi i vogël në alarm. Do të rriten çmimet

Lulzim Basha, u takua me pronarë dhe të punësuar në biznesin e vogël në Kavajë, të cilët shprehen kundër futjes së tyre në skemën e pagesës së TVSH, pasi kjo do t’i çojë drejt falimentimit për shkak të rritjes së shpenzimeve. Po ashtu kjo, do ti detyrojë të rrisin cmimet, që do të thotë se […]

Continue Reading

Palmat e Ramës ikin për lesh. Miliona lekë dëm/Video

Palma në Tiranë, pisha në Vlorë. Kritikët e shpenzimeve marramendëse për fasadë e komentuan kështu vendimin e Edi Ramës për të mbjellë palma në autostradaën Tiranë – Durrës dhe pisha përgjatë lungomares së Vlorës. 600 mijë euro u blenë 400 palmat që iu vunë autostradës deri në Qafë – Kashar. Edi Rama injoroi edhe inxhinierët […]

Continue Reading