Llotot dhe kazinotë “pushtojnë” shkollat në Tiranë. VIDEO

Nga vëzhgimi rezulton se vetëm 3 hapa larg shkollës “Ali Demi” ndodhet një subjekt i licencuar si “lojëra fati”. Por, kjo nuk është e vetmja shkolla që ka një subjekt të tillë. Pothuajse të gjitha shkollat e Tiranës kanë lloto rreth e përqark tyre. Qytetarët shprehen të shqetesur për shtimin e tyre, dhe kërkojnë që […]

Continue Reading

Reme Lala degjeneron kryebashkiakun e Dibrës./Me farmaci dhe kazino pa asnjë dokumentacion

Reme Lalla, Deputetja e PDIU, e ka nxirë dje figurën e kryebashkiakut socialist të Dibrës, Muharrem Ramës, duke i kërkuar në Kuvend Kryeministrit dhe ministrit të Brendshëm ta kontrollojnë për të gjitha shkeljet dhe abuzimet dhe përfitime vetiake. Ky kryetar bashkie nuk vleresohet nga askush me ne Diber, se eshte ne sherbim vetem te bizneseve […]

Continue Reading

I riu grabiti me një pistoletë lodër një kazino. Foto/Video

Nje i ri eshte arrestuar sot nga policia me akuzene grabitjes se nje kazinoje. Burime nga policia thanë se për grabitjen e kazinosë, është Jurgen Kovaçi, 26 vjeç i dënuar më parë. Kovaçi ka qenë i dënuar më parë për trafik dhe shitje droge, thanë burimet e policisë. I riu grabiti me një pistoletë lodër […]

Continue Reading