Bota

Fermerët nuk ndalen, bllokojnë me traktorë kufirin Belgjikë-Hollandë

Fermerët protestues kanë bllokuar pikat kufitare midis Belgjikës dhe Holandës, qendrat belge të monitorimit të trafikut holandez të raportuara në Platformën X sot.

Protesta të mëdha në Gjermani, traktorët bllokojnë rrugët, policia në  gatishmëri – Klan Macedonia

Kalimi kufitar për në Antwerp, qyteti i dytë më i madh i Belgjikës dhe porti i dytë më i madh i Evropës, është një nga ato të bllokuarat.

Mediat lokale raportojnë se shumica e protestuesve vijnë nga Belgjika dhe disa janë holandezë.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

PANELE DIELLORE-Solares Albania