SPRINT NEWS ALBANIA

AktualitetPolitike

Meta: Rama e Basha merrnin miliona euro për kandidatët

Në Konventën Kombëtare të Partisë së Lirisë, Ilir Meta është shprehur se Edi Rama dhe Lulzim Basha kanë synuar të eliminonin Lëvizjen Socialiste për Integrim.

Meta po ashtu tha se dy kompani izraelite, të cilat punonin për Bashën dhe për Ramën, kanë punuar kundër LSI-së.

Kryetari i Partisë së Lirisë lëshoi akuza të forta ndaj kryeministrit Edi Rama dhe Lulzim Bashës se këta të fundit morën nga 1 milionë deri 2 milionë euro për të vënë të parët në listat e deputetëve në zgjedhjet parlamentare. Ai tha nga Konventa se vetë zgjodhi që të vendoste në lista të rinjtë.

“Organizimi sot fillon nga e para, në darkë do të mblidhemi me komisionin e organizimit dhe do të bëjmë bilancin e ditës së sotme, do e fillojmë nga vetja.

Pse gënjehet Ilir Meta me foto, bëj një foto 5 veta aty. Bënë mbledhje ata të rinisë e u mblodhën 15 veta.

Nuk dinte Ilir Meta si Luli dhe torollaku të merrte nga 1 milion euro, 2 milionë euro për të vënë të parin në Fier, të dytin atje apo këtu. Unë vura të rinj që të bëhen modele për të rinjtë”, tha ai.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?