Nga Blendi Fevziu/ Kush po i sjell përgjimet?

Kanë mjaftuar disa materiale të publikuara në dhjetë ditët e fundit për të hapur një kuti të zezë të politikës shqiptare dhe padyshim vesin më negativ dhe më problematik të saj, lidhjet me krimin. Kanë qenë fillimisht krerët e partive opozitare, Basha dhe Kryemadhi që kanë afishuar në emisionin Opinion fotot e disa politikanëve të […]

Continue Reading

Rama kërcënon Metën: Kush shkon për të nxjerrë PD nga lumi, të bëjë kujdes se mund ta marrë ai lumë

Edi Rama e ftoi publikisht Ilir Metën të vendosë për koalicionin. “I takon asaj, LSI, të vendosë ku do të jetë për 4 vitet e ardhshme”, u shpreh ai në Asamblenë e PS. Nga LSI u shpërnda një njoftim pa vonesë: “Ilir Meta do të flasë pas pak nga Fieri”. Dhe disa minuta pas këtij […]

Continue Reading

Desada Metaj: Kush e emëroi Vilma Nushin anëtare të bordit në Instat?!

Emri i Vilma Nushit, një prej grave më të fuqishme të biznesit në Shqipëri ka qenë thuajse i panjohur deri me ardhjen në pushtet të PS. Ishte opozita që përmendi Nushi për tenderin e fituar nga njëra prej kompanive të drejtuara prej saj për kontrollin e detyruar mjekësor (check up) me vlerën fillestare të 5.4 […]

Continue Reading