Nga Xhahid Bushati/ Jozefina Topalli – siç e lexoj unë…

Jozefinën nuk e njoh. Asnjëherë nuk e kam takuar. Kam ndjekur me vëmendje jetën e saj politike dhe marrëdhëniet e saj me Shkodrën. Jozefina është një parlamentare e karrierës. Me përvojë politike. Vjen nga një familje e respektueshme shkodrane. Me dinjitet. Me sharm. Me kulturë. Me qytetari. Në gjithë karrierën e saj këto veçori ajo […]

Continue Reading

Lista e kandidatëve të PD, barsoleta më e keqe për Shkodrën

Pas zhurmës së bujshme që shkaktoi një strukturë e ngritur para kryeministrisë për tre muaj rresht dhe që në gjuhën popullore u quajt çadër, një tjetër zallamahi jo e vogël u shkaktua nga paraqitja e listës së kandidatëve për deputet të Partisë Demokratike e cila erdhi si kurorë e një produkti gati qesharak të “çadrës […]

Continue Reading

Nga Kreshnik Çollaku/ Sot është Koha e betejës,koha e Kuvendit nuk ka ardh akoma.

Kam vene re jo pa keqardhje se ne debatin e PD per listat jane perfshire dhe dy kryetare partishe aleate me peshe elektorale te diskutueshme,te cilet mbajne vende ne zona te sigurta ne listat e PD. Po te dy i kam pare te perfshire dhe ne replika publike ndaj deklaratave te zonjes Topalli,duke u lejuar […]

Continue Reading

Jozefina Topalli refuzon të ulet bashkë me Majlinda Bregun

Në axhendën e zyrtarit të lartë të Departamentit të Shtetit, Hoyt Brian Yee, janw parashikuar takimet me 4 deputetë të Partisë Demokratike, që kanë pasur rezerva mbi vendimin e opozitës, për të mos u bërë pjesë e zgjedhjeve të 18 Qershorit. “Majlinda Bregu, Eduard Selami, Jozefina Topalli dhe Astrit Patozi janë 4 deputetët e kontaktuar […]

Continue Reading

Jozefina Topalli , publikon foto të rralla të familjes

Ish kryetarja e parlamentit, Jozefina Topalli, ka vendosur të bëjë publike disa momente shumë të veçanta të familjes së saj. Shkak për këtë është bërë ditëlindja e vajzës së saj Megi. ‘Foto album i vogël…. Për Megin në ditëlindjen e saj.’-shkruan Topalli krahas fotove të familjes së saj. Në to mund të shihni sesi dukej […]

Continue Reading

Vlahutin dhe Lu, takohen me Jozefina Topallin

Ambasadori amerikan Donald Lu dhe ambasadorja e BE, Romana Vlahutin, kanë hyrë në një takim me deputeten e PD-së, Jozefina Topallin, e cila gjatë qeverisjes së demokratëve ka mbajtur postin e Kryetares së Kuvendit. Takimi vjen në një moment delikat për vendin, kur qeverisja po përjeton një krizë për shkak të protestës së opozitës që […]

Continue Reading

Jozefina Topalli: Kjo është një situatë kur duhet ulëritur

Deputetja e PD-së, Jozefina Topalli, tha sot se as asaj dhe as deputetëve të tjerë të PD-së nuk i pëlqen që e kanë bojkotuar Kuvendin, por kjo ndodh sepse vendi nuk është në kushte normale. Topalli: “Unë i kuptoj ndërkombëtarët që ata politikanët në kushte normale i shohin në parlament. Në kushte normale, po. Por ne […]

Continue Reading

Jozefina Topalli: Ka një muaj që Kryeministri i vendit nuk vjen në parlament

E nderuar zonja kryesuese e seancës, ​Ka një problem real në lidhje me Kushtetutën, me ligjin dhe me Rregulloren e Kuvendit. Në thelb kemi një problem në lidhje me mosekzistencën e qeverisë. Ka tri javë që në karriget e ministrave nuk ka asnjë ministër të partisë që bën koalicionin “qeverisës”. Ka një muaj, dhe kjo […]

Continue Reading