Itali: Sekuestrohen 1.5 tonë hashash dhe 10 kg heroinë

Policia italiane ka sekuestruar mëngjesin e sotëm 1470 kg hashash dhe 10 kg heroinë, ndërsa u arrestuan 3 persona. Kjo konsiderohet ndër sasitë record të sekuestruara nga policia italiane, ndërsa vlera e drogës në treg, nëse do të shitej kapte shifrën e 8 milionë euro. Droga është zbuluar në një fabrikë çimentoje në Carini, Palermo, […]

Continue Reading

Plasi prapë hashashi/ Ja kubikët e rinj të kanabisit që u zbuluan në Selenicë

Policia në komunikim edhe më Prokurorin ka bërë asgjësimin e këtyre bimëvë me anë të djegies si edhe po punohet për identifikimin dhe kapjen e autorëve të cilëve u përkasin këto bimë narkotike. Në foton më sipër shfaqen kubikët e rinj me fidanë kanabisi, gati për t’u mbjellë nga trafikantët në Selenicë të Vlorës. Këta […]

Continue Reading

Kapen thasë me hashash, në kufi me Malin e Zi (FOTO)

Disa thasë me hashash janë gjetur në pyll, në kufi me Malin e Zi, në vendin e quajtur Bukoviç, mbi  fshatin Brigjë, në Malësi e Madhe. Në orët e para të mëngjesit, policia dalloi përmes kamerave termike disa persona që po lëviznin  në drejtim të Malit të Zi. Kur panë se po i ndiqte policia, trafikantët […]

Continue Reading

Erion Veliaj pranon se ka pirë hashash.

Erion Veliaj ka dhënë një intervistë “ndryshe” për emisionin “Me Shukin” në RTV Dukagjini të Kosovës. Gazetari e pyet Veliaj për legalizimin e drogës dhe kryetari i bashkisë thotë se shoqëria dhe vendi nuk është gati për këtë hap. “A e ke provuar ndonjëherë barin”, – e pyet Shuki duke e vënë dukshëm në vështirësi […]

Continue Reading

10 ton drogë/ Arrestohet shefi i policisë së Durrësit

Julian Doraci është Shefi i Stacionit Policor të Portit të Durrësit, i arrestuar mbrëmjen e së dielës, si një prej 18 të dyshuarve të përfshirë në trafikimin e më shumë se 10 ton hashash drejt Italisë. Prokuroria e Krimeve të Rënda zyrtarisht njoftoi se Doraci, sëbashku me 9 policë të Portit, si dhe 8 doganierë […]

Continue Reading