Agron Duka: PAA është në krah të atyre që kërkojnë ndryshim

Një ditë para protestës së opozitës para Kryeministrisë, kreu i PAA, Agron Duka shprehet se forca politike që ai drejton së bashku me mbështetësit do jenë në krah të gjithë atyre që kërkojnë ndryshim. Përmes një postimi në Facebook, Agron Duka thotë se largimi i opozitës nga Parlamenti i ka dhënë krizës politike përmasa të […]

Vazhdo të lexosh

Duka: Jemi përballë një disfate morale të mazhorancës

Flet për “Koha Jonë” kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste: Duhet presioni i qytetarëve dhe opozitës për zgjedhje të parakohshme. Këta që blenë votat nuk ikin me dëshirë nga pushteti Kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka e cilëson situatën politike me akuza dhe dosje për drogën, si disfatën morale të mazhorancës. Në një intervistë për […]

Vazhdo të lexosh

18 Qershori ‘në dorë’ të Gjin Gjonit.

Kolegji Zgjedhor do të vendosë nesër ankimimin e Partisë Agrare Ambientaliste për shpalljen e pavlefshmërisë së regjistrimit të listave të kandidatëve. Nëse Kryeministri nuk do të pranojë shtyrjen e zgjedhjeve, siç ka kërkuar opozita, atëherë shansi i fundit do të jetë vendimi i Kolegjit Zgjedhor për afatet e depozitimit të listave të kandidatëve për deputet […]

Vazhdo të lexosh

Duka takim me deputetin gjerman: Shqipëria është pushtuar nga droga

Agron Duka, ka pritur në një takim deputetin e Bundestagut gjerman, Andreas Lammel, i cili ndodhet për një vizitë zyrtare në vendin tonë. Gjatë takimit, Duka e njohu deputetin gjerman, me situatën politike në vendin tonë, e cila sipas tij është përkeqësuar për shkak të kapjes së shteti nga krimi. Duka i bëri të ditur […]

Vazhdo të lexosh

Agron Duka: Besoj se do hyjmë në zgjedhje me qeveri teknike

Sipas Agron Dukës, Kryeministri Edi Rama do të tërhiqet nga qëndrimi i tij dhe do të krijohet një qeveri teknike, e cila do organizojë zgjedhje demokratike. Deklarata e kreut të PAA, Agron Duka: Opozita nuk shkon në zgjedhje me këtë qeveri, jo sepse ashtu dëshiron ajo por sepse ka një sërë argumentash që dihen tashmë. […]

Vazhdo të lexosh

Adi Haxhiymeri i pari në e listën e PAA për deputet në kryeqytet

Burime të 360grade.al, kanë zbuluar planin “sekret” të Kryetarit të PAA, Partia Agrare Ambientaliste, Agron Duka, për të angazhuar si të parin e listës për deuptet në kryeqytet. Ai është Adi Haxhiymeri, sipërmarrës i suksesshëm që drejton fabrikën më të madhe të miellit dhe të përpunimit të drithërave në Shqipëri. Haxhiymeri rrjedh nga një familje […]

Vazhdo të lexosh