Duka: Jemi përballë një disfate morale të mazhorancës

Flet për “Koha Jonë” kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste: Duhet presioni i qytetarëve dhe opozitës për zgjedhje të parakohshme. Këta që blenë votat nuk ikin me dëshirë nga pushteti Kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka e cilëson situatën politike me akuza dhe dosje për drogën, si disfatën morale të mazhorancës. Në një intervistë për […]

Continue Reading

Luan Rama/ Shprehja më adekuate abuzive e Rilindjes

Nënkryetari i LSI-së, Luan Rama në një dalje publike nga selia e partisë së tij ka denoncuar sot ngjarjen që ndodhi tek gazeta ‘Koha Jonë’. Ditën e somte punonjës të policisë shkuan në zyrën ku ndodhet gazeta me pretendimin se këtu ishin vendisur disa shkallë emergjence pa lejen përkatëse. Rama në daljen e tij publike […]

Continue Reading

Nikoll Lesi përfundon në polici. Policia rrethon ‘Koha Jonë’

Reagim inatçor dhe banditesk i njërëzve të kryeministrit Rama pas shkrimeve kritike ndaj qeverisë dhe zyrtarëve të korruptuar të administratës ekzekutive. Një kujtesë për kryeministrin Rama: Gazeta “Koha Jone” ka provuar e përballuar dhunën dhe djegien e pushtetit të ish-presidentit Berisha si dhe presionin dhe gjyqet e ish-kryeministrit Nano. Ndaj kujdes zoti Edi Rama, pasi […]

Continue Reading

Gazeta “Koha JONE” fletushka kryesore që bënte thirrje pë shkatërrimin e shtetit në 97-ën. Foto

Gazeta “Koha JONE” ka qene gazeta kryesore e asaj periudhe qe me shkrimet dhe titujt e saj i hodhi benzine zjarrit qe me vone mori permasa katastrofike. Thirrjet e saj per rrembim armesh dhe permbysje qe te qeverise Berisha ishin nga me ekstazet. Nje nder to ka qene edhe gazetarja qe mbulonte jugun Zenepe Luka. […]

Continue Reading