SPRINT NEWS ALBANIA

Shkrime

Alimadhi: T’u hash m… Ballisto – Zogisteve o ylli m..i

ADRIATIK ALIMADHI
Duke lexuar gazeten Sot, duke lexuar HALE ylli meçe.
Hale ylli meçe.
Hale pena e tij.
Hale mendesia e tij.
Hale goja e prishur e tij.
Hale fryma e tij.
Hale kriminelet komunist.
Hale kriminelet partizan.
Hale veprimtaria e tyre kriminale.
Hale muti te gjithe ata shqiptare qe nuk jane larguar nga kjo mendesi.
Hale te gjithe ata qe shkruajne pa fakte dhe dokumenta padrejtesisht per Ballin dhe Ballistet e ndershem.
Hale per te gjithe ata qe kishin mundesi ne keto 32 vjet dhe nuk ndershkuan krimet e komunizmi, nuk ndershkuan falsifikatoret e historise.
Hale te gjithe ata shqiptare qe nuk menduan per t’i vllazeruar dhe bashkuar shqiptaret por vazhdojne t’i mbajne te perçare akoma.
Hale, hale muti te gjithe ata qe kane shkruajtur padrejtesisht duke hedhur balte per Balliste dhe Ballin Kombetar.
Hale, hale muti ylli mece dhe gjuha e shplare e tij qe i mbane shqiptaret te ndare akoma ne partizan dhe Balliste.
Sepse hale mu be shpirti historikisht 24 ore kur degjon tv shqiptare, kur lexon dhe degjon gazetat, kur degjon historianet me fjalorin me te poshter per Ballin dhe Ballistat, padrejtesisht fjalet me te urryera per ne, nga kjo bote e poshter e ketyre fjaleve nga njerez hale si ylli meçe dhe kompani qe flasin shpifin dhe i mbajne shqiptaret te ndare dhe duke urryer njeri tjetrin.
Koha na dha te drejte, sepse ky eshte kontributi plotesisht dhe thellesisht kombetar dhe i paster i Balli Kombetar, prandaj vjell vrere ylli muti.
Balli Kombetar pranoi te gjitha keto poshtersi per te mos lyer duart me gjak shqiptari, prandaj po ngordhe ylli muti.
Rrofte Balli Kombetar dhe Ballistat, poshte kriminelet komunist dhe partizan. Poshte dhe me poshte Halet dhe hale ngelshin pergjithmone nga ylli meçe e kompani!
Nga shpirt ziu nuk pret gje te mira vetem fjale te urryera dhe fjale dhe fryme per ti mbajtur shqiptaret te perçare.
Eshte koha per bashkim dhe vllazerim kombetare, eshte e epoka e bashkimit te shqiptareve.
Koha na dha te drejte.
Sado qe ju te shkruani dhe te hidhni balte per familjet kombetare dhe patriotike qe perfaqesuan Ballin Kombetar ju nuk mundet te ngriheni kurre ne lartesine e Ballit Kombetar dhe te Ballisteve, ju nuk beheni kurrre si ata, por hale keni per te ngelur gjithmone. Hale!
Jeni beri si qenet e zgjebosur sepse te gjithe ju kane tradhetuar, ju tradhetoj ramis alia, ju tradhetoj fatos nano, ju tradhetoj edi rama edhe femijet tuaj do ju tradhetojn, do ngeleni vetem prandaj nuk dini se cfare flisni, ngordhi gjuha juaj e shpifur e helmatisur, genjeshter dhe perçarese, koha i perkete Shqiperise dhe Shqipetareve.
Te me falin lexuesit e kesaj faqe per gjuhen e perdorur, por i ligu dhe i poshtri te bene te prishesh gojen, ndjese, per ju.
Lexoheni se çfare urrejtje ka akoma midis shqiptareve…
Lexoni se cafre shkruan:
Eshte turp i madh te rrahesh nje Balliste si…
Po ta shohe ne rruge thote ylli muti do ti beje kete e do ti beje ate….
Tu hash mutin Ballisto – Zogisteve o ylli muti.
Total 10 Votes
2

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?