Media që qelb nga një Fundorrinë që zvarritet dhe gjobit

Aktualitet Shkrime Te tjera

Elio Laze

E kam shprehur disa here qe eshte e shpifur “beteja” brenda te njejtit profesion. Edhe pse ndonjehere edhe ne brenda nesh gabojme, serish kam menduar dhe besuar se gjerat sduhet te agravojne dhe “skutat” e erreta te profesionit tone, te dalin ne drite dhe te gajaset mileti. Por ka disa raste flagrante qe smund te heshtesh per asnje lloj cmimi.
Eshte nje Fundorrine, nje grotesk me ere qe qelb cdo vend qe shkel dhe ndyn cdo germe qe shkruan. Nje i babezitur per lek aq sa nuk ka limite ne gjobat qe ve dhe ne topet qe thith. Dhe kete, ky Fundorrine e shet si gazetari. Nje njeri qe median e tij e perdor per mllefe dhe per promovimin e vetes se vet, thjesht dhe vetem e ndot kete ambient gia te ndotur te medias shqiptare.
Meqe ky Fundorrine qan poshte e perpjet qe une shpif dhe fyej, atehere te marrim nje rast konkret.
Ne daten 3 prill portali i ketij Fundorrine ka nxjerre nje lajm bombastik sipas te cilit, paska zbuluar se Jorida Tabaku ka investuar leket e saj duke ndertuar pallate ne Itali, konkretisht ne Genoa. Ne shkrimin e kesaj date, thuhet nder te tjera se “neser” pra me date 4 prill Fundorrina do te publikonte pjesen e dyte te ketij investigimi.
Sot jemi data 3 qershor. Plot dy muaj pasi Fundorrina njoftoi kete mega skandal. Nuk eshte publikuar asgje.
Tani ta pyesim Fundorrinen:
1- Perse nuk u publikua pjesa e dyte e ketij “skandali”?
2-Shpife?
3-Vure gjobe?
Eshte burrnore (gje qe ti nuk e ke si aset), qe nderkohe qe dendesh dhe qelbesh ne alkol duke ngrene dhe ca fruta te thata, te mendosh rreth kesaj qe po pyes, e te mendosh dhe per gjera te tjera qe do flasim ne vijim.
Une Fundorrine nuk i jam shmangur asnjehere pergjegjesise sime. Madje dhe duke pranuar fajesine per gabimet e mia, per te cilat i jap llogari ligjit.
Po ti. E njeh veten?
P.S Me poshte ne foto lajmi i dates 3 prill aty ku njoftoi qe me 4 prill do nxirrte pjesen e dyte.
Shihemi Fundorrine❤️
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?