Artur Roshi/ Nikollë Lesi përballë shtetit të shtetarëve dhe jo shtetit të qytetarëve

Dje botuesi i gazetës “Koha Jonë”Nikollë Lesi u shoqërua në polici për verifikumin e një leje rikonstruksioni ndërtimi.Qëllimi i këtij veprimi duket qartë se është presion politik ndaj shtypit që të pozicioniar kundër qeverisë.Në se nuk do të kishte leje do të përfundonte në burg.A është e drejtë kjo ? Unë them jo edhe pse […]

Continue Reading

Rama njofton se do të dalë në konferencë për shtyp në orën 12:00

Edi Rama ka njoftuar mbajtjen e një konference për mediat, sot në orën 12:00. Njoftimin e ka bërë zyra për shtyp e kryeministrit Edi Rama. “Ne 12.00 ne sallen e hartave konference per shtyp e Kryeministrit”- njofton zyra e Ramës, pa dhënë të tjera detaje.   Edhe pse ende nuk dihet ende se për çfarë […]

Continue Reading

Rama pritet të dalë në një konferencë për median 1 orë para mbledhjes së komitetit drejtues të LSI

Kreu i PS-së dhe qeverisë, Edi Rama ka vendosur që të dalë në një konferencë për median mesditën e sotme. Ende nuk dihet se për çfarë do të jetë tema, por duke parë situatën politike dhe fatin e koalicionit, këto të dyja pritet të jenë në qendër “Në 11:30 në kryeministri deklaratë e kryeministrit Rama”, […]

Continue Reading

Partia Demokratike i del në mbrojtje gazetarit që e sulmon më tepër në portalin e tij

Ne nje reagim te saj per ngjarjen e ndodhur sot ndaj gazetarit Fundo, Partia Demokratike e ka dënuar kete sulm dhe dhunën të ushtruar ndaj gazetarit kritik të qeverisë, Elvi Fundo. Kjo goditje ndaj fjalës së lirë dhe lirisë së shtypit vjen në kohën kur qeveria Rama është e angazhuar frontalisht në shantazhe dhe kërcënime […]

Continue Reading

Vetëm mafie citohet kudo kjo qeveri dhe ky Kryeministër.

Skandali me kontenierët e mbushur me tonelata mbetje të rrezikshme që dyshohet se janë groposur në Shqipëri vijon të jetë në vëmendje të mediave dhe autoriteteve italiane. Gazeta italiane ‘Roma’ shkruan sot se në Itali ka nisur një hetim i gjithanshëm për këtë çështje. Gazeta pohon gjithashtu që prokurori i Anti-Mafias Franco Roberti ka urdhëruar […]

Continue Reading