Ja dyshimet e forta pse u rrah dhunshëm Elvi Fundo.

Nga Arbër BUSHI Pazaret për vende pune në doganë gjatë kohës kur Elvi Fundo punonte në Ministrinë e Financave duket se janë shkaku që ai është rrahur për vdekje para disa muajsh. Dy persona të arrestuar si të dyshuar për rrahjen e tij kanë dhënë këtë variant para oficerëve të policisë gjyqësore. Ata kanë pranuar […]

Continue Reading

Lexoni palaçollëqet e Elvi Fundos/ Skenarë të denjë vetëm për mëndjet e Mero Bazes dhe Filip Çakullit

Ish këshilltari i Bodes dhe një nga eksponentet më agresivë ndaj PD-së, Elvi Fundo, nuk resht së sulmuari dhe fantazuari skena me dhunë të denja vetëm për filma me aksion. Fundo vetëm pak javë më parë është dhunuar nga persona të panjohur. Ai njihet si një nga mbeshtetesit e të ndjerit Olldashi si dhe një […]

Continue Reading

Partia Demokratike i del në mbrojtje gazetarit që e sulmon më tepër në portalin e tij

Ne nje reagim te saj per ngjarjen e ndodhur sot ndaj gazetarit Fundo, Partia Demokratike e ka dënuar kete sulm dhe dhunën të ushtruar ndaj gazetarit kritik të qeverisë, Elvi Fundo. Kjo goditje ndaj fjalës së lirë dhe lirisë së shtypit vjen në kohën kur qeveria Rama është e angazhuar frontalisht në shantazhe dhe kërcënime […]

Continue Reading