Palmer: Gruaja ime është serbe, fëmijët e mi e flasin mirë atë gjuhë

Matthew Palmer ka bërë të ditura lidhjet e tij me Serbinë. Zëvendës-ndihmës i sekretarit amerikan të Shtetit, Matthew Palmer ka bërë të ditura lidhjet e tij me Serbinë. Gjatë një interviste në nëntor të vitit të kaluar për “Blic”, ai kishte thënë se mund ta paramendojë veten si pensionist në Beograd. Kurse, tani gjatë një […]

Continue Reading

Skandal/ Majlinda Kelmendi: Më kanë urdhëruar të më mposhtë një serbe

Xhudistja e njohur botërore me prejardhje nga Kosova, Majlinda Kelmendi, ka shpërthyer ashpër ndaj ofertës që i është bërë dhe që ajo vetë nuk e bën të ditur se nga kush e ka marrë këtë urdhër. Ajo në profilin e saj facebook ka treguar se si është urdheruar që të lejojë të mposhtet në një […]

Continue Reading

Kryeministrja e Serbisë Ana Brnabiç është në një marrëdhënie me një doktoreshë/ Ja kush është ajo

Kryeministrja e Serbisë Ana Brnabiç është në një marrëdhënie me një doktoreshë simpatike nga Beogradi, shkruan media serbe ‘kurir’. “E dashura e Ana-së është një mjeke tërheqëse në një nga institucionet mjekësore të Beogradit. Të dyja këto janë të përkushtuara ndaj njëra-tjetrës, që ndoshta është kushti i parë për një marrëdhënie të qëndrueshme që të […]

Continue Reading

Mediat serbe: “Mercenarët e Sorosit” po ndihmojnë shqiptarët

Një pjesë e mdiave serbe të kontrolluara nga qeveria po akuzojnë faktorin shqiptar për destabilizimin e Maqedonisë. Ndërsa institucionet në Shkup janë mbushur me flamuj të Maqedonisë si karshillëk ndaj shqiptarëve dhe prej tre ditësh përkrahës së VMRO-së së Gruevskit po protestojnë në mbarë vendin me parrulla anti shqiptare, duket se mediat në Beograd kanë […]

Continue Reading

Çmënden Sërbet. Turqia ndihmon me avionë Kosovën.

Mediat serbe vazhdojnë me lajmet e bujshme në të cilat “paralajmërojnë një luftë në Kosovë”. Kësaj radhe, ata në artikujt e tyre, kanë përfshirë edhe rolin e Turqisë, në “mbështetjen e konfliktit” mes Kosoves dhe Serbise, transmeton portali Albanews.ch. Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan është sponsori kryesor i armatosjes ushtarake të shtetit të Kosovës dhe është […]

Continue Reading