E frikshme/ Në Rinas fluturojnë avionë mbi 30 vjeçarë

Incidenti me avionin e Blu Panoramës një ditë më parë në Rinas, veç panikut tek udhëtarët, ka ngritur jo pak shqetësim edhe në opinionin e gjerë për sigurinë e udhëtimeve ajrore. Syri.net publikon të dhënat konfidenciale që tregojnë se pjesa dërrmuese e avionëve, me të cilët fluturojnë pasagjerët shqiptarë kanë një moshë deri në 30 […]

Continue Reading

Rusia armatos Serbinë me 6 avionë luftarak. Video

Sipas medias serbe, 6 avionë luftarakë MiG 29 janë nisur sot nga Moska me një transportues për në Beograd. Të gjithë avionët luftarakë janë pjesë e asistencës teknike që Rusia i ka premtuar Beogradit. Në fund të muajit dhjetor të vitit të kaluar, Kryeministri serb Aleksandër Vuçiç the ministri rus i Punëve të Brendshme, Sergei […]

Continue Reading

Çmënden Sërbet. Turqia ndihmon me avionë Kosovën.

Mediat serbe vazhdojnë me lajmet e bujshme në të cilat “paralajmërojnë një luftë në Kosovë”. Kësaj radhe, ata në artikujt e tyre, kanë përfshirë edhe rolin e Turqisë, në “mbështetjen e konfliktit” mes Kosoves dhe Serbise, transmeton portali Albanews.ch. Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan është sponsori kryesor i armatosjes ushtarake të shtetit të Kosovës dhe është […]

Continue Reading